Reklama
reklama

Muž kradl a prodával telefony. Potřeboval peníze do vězení

Pro mobilní telefony se do prodejny v obchodním centru v Modřicích vypravil sedmadvacetiletý zloděj krátce před svým nástupem do vězení. Prý nechtěl za mříže bez peněz. Svůj trest ve vězení si tak zcela jistě ještě prodlouží.  

Půl roku pátrali kriminalisté z Brna po pachateli krádeže osmi mobilních telefonů z prodejny v obchodním centru v Modřicích. Zloděj se tam na začátku března dostal v průběhu prodejní doby do příručního skladu, kde telefony ukradl z nezajištěné skříně. Škoda se vyhoupla na skoro osmdesát tisíc korun.

„Kriminalisté postupně získávali řadu informací především od mobilních operátorů a jejich vyhodnocením dospěli k pachateli krádeže. Tím je sedmadvacetiletý muž, který už byl v minulosti trestán a v současné době si odpykává trest odnětí svobody,“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Muž při výslechu přiznal, že se do obchodu vypravil krátce před tím, než nastoupil do vězení. Získané telefony pak narychlo prodal pod cenou svým známým a náhodným zájemcům. Chtěl prý tak získat peníze do vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře