Reklama
reklama

Muž doma čtvrt roku vyráběl pervitin. Drogu prodával i sám užíval

Brněnští kriminalisté z týmu Toxi si mohou připsat další úspěch. Zadrželi totiž šestatřicetiletého výrobce a distributora pervitinu. Muž měl ve svém bytě v centru města varnu, kde nejméně tři měsíce vyráběl drogu.

Muž si všechny potřebné věci i chemikálie k výrobě opatřoval sám. Léky si byl několikrát koupit v Polsku. Drogu vařil přibližně dvakrát měsíčně. Část užil pro vlastní potřebu a část poskytoval dalším osobám z řad toxikomanů. Jednu dávku prodával za sto korun.

Muž byl za obdobnou trestnou činnost již v minulosti odsouzen, nyní je stíhán vazebně a za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy mu hrozí až desetileté vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře