Reklama
reklama

Mladý podnikatel zažil krušné chvilky, vyděrači mu kvůli dluhu klekli na krk

S žádostí o pomoc se na policii minulý týden obrátil třiadvacetiletý podnikatel z Brna. Mladíka v jeho firmě navštívila dvojice mužů a velmi nevybíravým způsobem se domáhala vyplacení údajného dluhu. Vyděrači mu klekli na krk a dusili ho.

„Podnikatel jednoho muže znal z dřívějšího obchodního styku, existenci jakéhokoliv dluhu ovšem odmítá,“ uvedla k případu policejní mluvčí Andrea Straková.

 

Muž, který si pro peníze přišel, nedokázal ani sdělit výši dlužné částky, pouze uvedl, že požaduje dvě stě korun za hodinu a vykazuje dvě stě padesát šest odpracovaných hodin. Muži pak podnikatele povalili na zem a několikrát ho udeřili, poté si jeden z nich mladíkovi klek na krk a přidušoval ho. Mladík dvojici přislíbil, že jim vyplatí pět tisíc korun, které má na účtu a peníze jim následně přímo u bankomatu vydal. Dalších deset tisíc korun jim měl předat tento týden v úterý.

 

„ Na základě zjištěných informací se kriminalisté pustili do intenzivního vyšetřování a dvojici vyděračů se jim podařilo zadržet. Muži ve věku třiadvacet a čtyřiadvacet let jsou nyní podezřelí z trestných činů loupež a vydírání, za které jim může hrozit až desetiletý pobyt za mřížemi,“ dodala Straková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře