Reklama
reklama

Mladý podnikatel zažil krušné chvilky, vyděrači mu kvůli dluhu klekli na krk

S žádostí o pomoc se na policii minulý týden obrátil třiadvacetiletý podnikatel z Brna. Mladíka v jeho firmě navštívila dvojice mužů a velmi nevybíravým způsobem se domáhala vyplacení údajného dluhu. Vyděrači mu klekli na krk a dusili ho.

„Podnikatel jednoho muže znal z dřívějšího obchodního styku, existenci jakéhokoliv dluhu ovšem odmítá,“ uvedla k případu policejní mluvčí Andrea Straková.

 

Muž, který si pro peníze přišel, nedokázal ani sdělit výši dlužné částky, pouze uvedl, že požaduje dvě stě korun za hodinu a vykazuje dvě stě padesát šest odpracovaných hodin. Muži pak podnikatele povalili na zem a několikrát ho udeřili, poté si jeden z nich mladíkovi klek na krk a přidušoval ho. Mladík dvojici přislíbil, že jim vyplatí pět tisíc korun, které má na účtu a peníze jim následně přímo u bankomatu vydal. Dalších deset tisíc korun jim měl předat tento týden v úterý.

 

„ Na základě zjištěných informací se kriminalisté pustili do intenzivního vyšetřování a dvojici vyděračů se jim podařilo zadržet. Muži ve věku třiadvacet a čtyřiadvacet let jsou nyní podezřelí z trestných činů loupež a vydírání, za které jim může hrozit až desetiletý pobyt za mřížemi,“ dodala Straková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře