Reklama
reklama

Mladý muž odcizil tři jízdní kola i štípací kleště, utéct policistovi se mu však nepodařilo

Policejní instinkt v těchto dnech nezklamal brněnského kriminalistu z 2. oddělení. Minulý týden v odpoledních hodinách projížděl ve služebním vozidle ulicí Polní, když ho minul cyklista.  Kriminalistovi se hned na první pohled mladík nepozdával a pojal podezření, že jízdní kolo je odcizené. Rozhodl se proto muže zkontrolovat.

V ulici Dvorského, kde cyklista sesedl z kola, ho vyzval k prokázání totožnosti. Mladík u sebe neměl doklady, ale spolupracoval a také uvedl, že kolo má půjčené od kamaráda. Během kontroly mladý muž zazvonil na domovní zvonky, kdy ke vchodovým dveřím přišla jeho přítelkyně. Mladík si vysvlékl svoji bundu, kterou zmačkal a předal ženě. Policista dvojici vyzval, že nic se z místa nebude odnášet, dokud neproběhne řádná kontrola. V okamžiku, kdy slečna předala policistovi uvedenou bundu, vypadly z ní štípací kleště.

Mladý muž následně přeskočil zábradlí a dal se na útěk. Běžel přes Renneskou třídu, kde před pronásledujícího policistu shodil přenosné kovové zábradlí. Zastavit se mu ho ovšem nepodařilo. V ulici Grmelově kriminalista podezřelého dostihl a zadržel.

Mladík následně přiznal, že jízdní kolo odcizil v ulici Vídeňské a jak vyšlo najevo z dalšího šetření, na svědomí má krádež ještě dalších dvou jízdních kol i štípacích kleští, které si odnesl z obchodního domu. Mladý muž má trestní minulost obdobného charakteru. Nyní mu za přečiny krádež a poškození cizí věci hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře