Reklama
reklama

Mladý muž odcizil tři jízdní kola i štípací kleště, utéct policistovi se mu však nepodařilo

Policejní instinkt v těchto dnech nezklamal brněnského kriminalistu z 2. oddělení. Minulý týden v odpoledních hodinách projížděl ve služebním vozidle ulicí Polní, když ho minul cyklista.  Kriminalistovi se hned na první pohled mladík nepozdával a pojal podezření, že jízdní kolo je odcizené. Rozhodl se proto muže zkontrolovat.

V ulici Dvorského, kde cyklista sesedl z kola, ho vyzval k prokázání totožnosti. Mladík u sebe neměl doklady, ale spolupracoval a také uvedl, že kolo má půjčené od kamaráda. Během kontroly mladý muž zazvonil na domovní zvonky, kdy ke vchodovým dveřím přišla jeho přítelkyně. Mladík si vysvlékl svoji bundu, kterou zmačkal a předal ženě. Policista dvojici vyzval, že nic se z místa nebude odnášet, dokud neproběhne řádná kontrola. V okamžiku, kdy slečna předala policistovi uvedenou bundu, vypadly z ní štípací kleště.

Mladý muž následně přeskočil zábradlí a dal se na útěk. Běžel přes Renneskou třídu, kde před pronásledujícího policistu shodil přenosné kovové zábradlí. Zastavit se mu ho ovšem nepodařilo. V ulici Grmelově kriminalista podezřelého dostihl a zadržel.

Mladík následně přiznal, že jízdní kolo odcizil v ulici Vídeňské a jak vyšlo najevo z dalšího šetření, na svědomí má krádež ještě dalších dvou jízdních kol i štípacích kleští, které si odnesl z obchodního domu. Mladý muž má trestní minulost obdobného charakteru. Nyní mu za přečiny krádež a poškození cizí věci hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře