Reklama
reklama

Mladíka na Lesné zavraždil „vzorný“ student. Přiznal se a ukázal i zbraň

Jihomoravským kriminalistům se podařilo zadržet jedenadvacetiletého muže podezřelého z páteční vraždy na brněnském sídlišti Lesná. Tam byl ve večerních hodinách přímo na ulici postřelen do hlavy dvacetiletý muž, který v neděli podlehl zraněním neslučitelným se životem.

„Po řadě úkonů dnes vyšetřovatel podezřelého mladíka obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy, z krádeže a z nedovoleného ozbrojování. V případě, že jej soud uzná vinným, mu hrozí trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let,“ upozornila mluvčí policie Petra Vedrová.

Kriminalisté podali podnět státnímu zástupci k vypracování návrhu na vzetí obviněného do vazby. Mladík z Brna dosud nebyl trestaný. Šlo o dosud bezproblémového studenta, který si ale rád dal některou z lehkých drog. Policistům se poté, co jej zadrželi, přiznal a ukázal, kde schoval střelnou zbraň. Ta bude podrobená balistické expertíze. Motiv skutku je i nadále v šetření, kriminalisté prověřují více možných verzí, pravděpodobně šlo o spor o drogy.

Muž vraždu neplánoval, ani se nikdy jindy v minulosti se zavražděným mladíkem nesetkal.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře