Reklama
reklama

Mladíka na Lesné zavraždil „vzorný“ student. Přiznal se a ukázal i zbraň

Jihomoravským kriminalistům se podařilo zadržet jedenadvacetiletého muže podezřelého z páteční vraždy na brněnském sídlišti Lesná. Tam byl ve večerních hodinách přímo na ulici postřelen do hlavy dvacetiletý muž, který v neděli podlehl zraněním neslučitelným se životem.

„Po řadě úkonů dnes vyšetřovatel podezřelého mladíka obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy, z krádeže a z nedovoleného ozbrojování. V případě, že jej soud uzná vinným, mu hrozí trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let,“ upozornila mluvčí policie Petra Vedrová.

Kriminalisté podali podnět státnímu zástupci k vypracování návrhu na vzetí obviněného do vazby. Mladík z Brna dosud nebyl trestaný. Šlo o dosud bezproblémového studenta, který si ale rád dal některou z lehkých drog. Policistům se poté, co jej zadrželi, přiznal a ukázal, kde schoval střelnou zbraň. Ta bude podrobená balistické expertíze. Motiv skutku je i nadále v šetření, kriminalisté prověřují více možných verzí, pravděpodobně šlo o spor o drogy.

Muž vraždu neplánoval, ani se nikdy jindy v minulosti se zavražděným mladíkem nesetkal.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře