Reklama
reklama

Mladík s odcizenými autobusy najezdil stovky kilometrů

Skoro jedenáct let starý autobus Karosa zmizel před několika dny z parkoviště poblíž obchodního centra v Modřicích. O dva dny později vozidlo ve firemních barvách dopravce odstavené v Troubsku nemohlo ujít pozornosti jiného šoféra firmy. 

Přivolaní policisté na místě narazil na sedmnáctiletého mladíka, který se prý už chystal kontaktovat dopravce. Hlídce se svěřil s tím, že by chtěl být autobusákem, klidně by prý jezdil u i zadarmo a opuštěný autobus chtěl dopravci přivézt. Hovořil také o možném nálezném. Na počínání mladíka bylo hned několik skutečností podezřelých. Mladík sice bydlí na Brněnsku, ale proč by zrovna měl milovník autobusů být v Troubsku a nalézt odcizený vůz. Ten měl na tachometru od krádeže o skoro sedm set kilometrů více a úplně prázdnou nádrž. Rozluštění záhad přišlo v noci na pátek. Vše začalo skoro stejně. Z autobusového nádraží na Zvonařce v Brně zmizel po půlnoci autobus stejného dopravce. Okamžitá reakce policistů, kteří si případ z před několika dnů s nově nahlášeným spojili, přinesla za spolupráce s dopravcem brzy výsledek.

Jízdu autobusu vysledovali z informačních systémů a zjistili, že se stroj pohybuje na Kladensku. A tam autokar dopravní policisté také vypátrali a při kontrole odstavili. To, co tušili, se potvrdilo. Za volantem seděl sedmnáctiletý mladík z Brněnska. Stejně jako před několika dny absolvoval s autobusem jízdu po dálnici, po Praze a až na Kladensko. Tam si také, jak přiznal, vyzkoušel i linkovou přepravu, když za deset korun svezl náhodného cestujícího. Druhá cesta měla jediný rozdíl. Mladík totiž se strojem nehavaroval. Při první z jízd na Kladensko totiž autobusem poškodil fasádu rodinného domku a z místa ujel. Policisté případ dále vyšetřují.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře