Reklama
reklama

Mladík okrádal zákazníky obchodních domů při nakládání nákupu do auta

Kriminalisté z Komárova se i v těchto svátečních dnech činili. V pondělí sdělili podezření z trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku jednadvacetiletému muži původem z Ostravy.

 Mladík má mít za posledního půl roku na svědomí nejméně sedm případů v Brně i dalších městech. Jedná se převážně o krádeže z neuzamčených vozidel, kdy zloděj využíval nepozornosti majitelů při nakládání nakoupeného zboží. Ve vhodném okamžiku pak vzal z auta volně odložené kabelky a peněženky s penězi a dalšími cennostmi. 

Nejvyšší škodu způsobil v městě Říčany, kde u obchodního domu popsaným způsobem odcizil z vozidla Mercedes příruční tašku, ve které měl majitel kormě hotovosti bezmála deset tisíc korun, také mobilní telefon, navigaci a veškeré osobní doklady. Zloděj mu tak způsobil škodu přes třicet tisíc korun. 

U obchodního domu v Olomouci vnikl do zázemí mycí linky a vzal peněženku s hotovostí dva a půl tisíce korun. Na stole vzal i klíče od měničky peněz a z tohoto zařízení vybral dalších sedm tisíc korun. V Brně si podezřelý několikrát odnesl úlovek z parkoviště u obchodního centra v ulici Skandinávské. 

Mezi odcizenými věcmi se často nacházely i platební karty. Ve dvou případech se podezřelý pokusil i o neoprávněný výběr z účtů. Naštěstí v té době již byly obě karty nahlášené jako odcizené a byly zablokované. 

Mladík tak svým jednáním způsobil celkovou škodu přes sto tisíc korun. Nyní mu za jeho jednání může hrozit až pětileté vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Komentáře