Reklama
reklama

Mladík okrádal zákazníky obchodních domů při nakládání nákupu do auta

Kriminalisté z Komárova se i v těchto svátečních dnech činili. V pondělí sdělili podezření z trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku jednadvacetiletému muži původem z Ostravy.

 Mladík má mít za posledního půl roku na svědomí nejméně sedm případů v Brně i dalších městech. Jedná se převážně o krádeže z neuzamčených vozidel, kdy zloděj využíval nepozornosti majitelů při nakládání nakoupeného zboží. Ve vhodném okamžiku pak vzal z auta volně odložené kabelky a peněženky s penězi a dalšími cennostmi. 

Nejvyšší škodu způsobil v městě Říčany, kde u obchodního domu popsaným způsobem odcizil z vozidla Mercedes příruční tašku, ve které měl majitel kormě hotovosti bezmála deset tisíc korun, také mobilní telefon, navigaci a veškeré osobní doklady. Zloděj mu tak způsobil škodu přes třicet tisíc korun. 

U obchodního domu v Olomouci vnikl do zázemí mycí linky a vzal peněženku s hotovostí dva a půl tisíce korun. Na stole vzal i klíče od měničky peněz a z tohoto zařízení vybral dalších sedm tisíc korun. V Brně si podezřelý několikrát odnesl úlovek z parkoviště u obchodního centra v ulici Skandinávské. 

Mezi odcizenými věcmi se často nacházely i platební karty. Ve dvou případech se podezřelý pokusil i o neoprávněný výběr z účtů. Naštěstí v té době již byly obě karty nahlášené jako odcizené a byly zablokované. 

Mladík tak svým jednáním způsobil celkovou škodu přes sto tisíc korun. Nyní mu za jeho jednání může hrozit až pětileté vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře