Reklama
reklama

Mladík neváhal užit násilí pro pár korun

Delší pobyt za mřížemi by jednoznačně prospěl sedmnáctiletému mladíkovi, který má na svědomí čtyři loupežná přepadení na osobách, přičemž v prvním případě mu pomohl jeho o tři roky starší kamarád. 

V červenci v ulici Kubíčkově si dvojice vyhlédla dva mladíky v parku a pod pohrůžkou násilí po nich požadovala nejprve vydání cigarety, následně i tašky s osobními věcmi a mobilní telefon. Výtečníci nakonec mladíky zbili a zmiňované věci jim sebrali.

Začátkem září již útočil mladší z dvojice sám a jeho terčem se tentokrát stal dvaapadesátiletý muž, kterého potkal v bistru v ulici Divadelní. Po muži nejprve chtěl dvacet korun, když odmítl, začal mu mladík nabízet dotykový telefon. I tentokrát podezřelý neváhal užít násilí a muže, který s ním nehodlal komunikovat, venku fyzicky napadl. Udeřil ho pěstí do obličeje a sebral mu tašku s hotovostí dva a půl tisíce korun. 

O týden později mladík napadl obdobným způsobem sedmadvacetiletého muže. Okradl ho mimo jiné i o platební kartu, se kterou následně provedl hned několik bezkontaktních plateb na benzinkách a v obchodě ve výši asi třináct set korun. 

K poslednímu přepadení pak došlo na tramvajové zastávce, kde podezřelý oslovil telefonujícího dvaadvacetiletého muže. V okamžiku, kdy se k mladíkovi otočil, obdržel ránu pěstí a o svůj mobil přišel. 

Kriminalistům, kteří se věnují objasňování násilné trestné činnosti, se díky intenzivní práci podařilo zadržet oba podezřelé muže. Nyní jsou obviněni z trestných činů loupež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Ve vězení by tak mohli strávit až deset let. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře