Reklama
reklama

Mladík neváhal užit násilí pro pár korun

Delší pobyt za mřížemi by jednoznačně prospěl sedmnáctiletému mladíkovi, který má na svědomí čtyři loupežná přepadení na osobách, přičemž v prvním případě mu pomohl jeho o tři roky starší kamarád. 

V červenci v ulici Kubíčkově si dvojice vyhlédla dva mladíky v parku a pod pohrůžkou násilí po nich požadovala nejprve vydání cigarety, následně i tašky s osobními věcmi a mobilní telefon. Výtečníci nakonec mladíky zbili a zmiňované věci jim sebrali.

Začátkem září již útočil mladší z dvojice sám a jeho terčem se tentokrát stal dvaapadesátiletý muž, kterého potkal v bistru v ulici Divadelní. Po muži nejprve chtěl dvacet korun, když odmítl, začal mu mladík nabízet dotykový telefon. I tentokrát podezřelý neváhal užít násilí a muže, který s ním nehodlal komunikovat, venku fyzicky napadl. Udeřil ho pěstí do obličeje a sebral mu tašku s hotovostí dva a půl tisíce korun. 

O týden později mladík napadl obdobným způsobem sedmadvacetiletého muže. Okradl ho mimo jiné i o platební kartu, se kterou následně provedl hned několik bezkontaktních plateb na benzinkách a v obchodě ve výši asi třináct set korun. 

K poslednímu přepadení pak došlo na tramvajové zastávce, kde podezřelý oslovil telefonujícího dvaadvacetiletého muže. V okamžiku, kdy se k mladíkovi otočil, obdržel ránu pěstí a o svůj mobil přišel. 

Kriminalistům, kteří se věnují objasňování násilné trestné činnosti, se díky intenzivní práci podařilo zadržet oba podezřelé muže. Nyní jsou obviněni z trestných činů loupež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Ve vězení by tak mohli strávit až deset let. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Komentáře