Reklama
reklama

Mladík neváhal užit násilí pro pár korun

Delší pobyt za mřížemi by jednoznačně prospěl sedmnáctiletému mladíkovi, který má na svědomí čtyři loupežná přepadení na osobách, přičemž v prvním případě mu pomohl jeho o tři roky starší kamarád. 

V červenci v ulici Kubíčkově si dvojice vyhlédla dva mladíky v parku a pod pohrůžkou násilí po nich požadovala nejprve vydání cigarety, následně i tašky s osobními věcmi a mobilní telefon. Výtečníci nakonec mladíky zbili a zmiňované věci jim sebrali.

Začátkem září již útočil mladší z dvojice sám a jeho terčem se tentokrát stal dvaapadesátiletý muž, kterého potkal v bistru v ulici Divadelní. Po muži nejprve chtěl dvacet korun, když odmítl, začal mu mladík nabízet dotykový telefon. I tentokrát podezřelý neváhal užít násilí a muže, který s ním nehodlal komunikovat, venku fyzicky napadl. Udeřil ho pěstí do obličeje a sebral mu tašku s hotovostí dva a půl tisíce korun. 

O týden později mladík napadl obdobným způsobem sedmadvacetiletého muže. Okradl ho mimo jiné i o platební kartu, se kterou následně provedl hned několik bezkontaktních plateb na benzinkách a v obchodě ve výši asi třináct set korun. 

K poslednímu přepadení pak došlo na tramvajové zastávce, kde podezřelý oslovil telefonujícího dvaadvacetiletého muže. V okamžiku, kdy se k mladíkovi otočil, obdržel ránu pěstí a o svůj mobil přišel. 

Kriminalistům, kteří se věnují objasňování násilné trestné činnosti, se díky intenzivní práci podařilo zadržet oba podezřelé muže. Nyní jsou obviněni z trestných činů loupež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Ve vězení by tak mohli strávit až deset let. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře