Reklama
reklama

Mladíci zmlátili postiženého muže jeho vlastními berlami. Policie žádá o pomoc

Neuvěřitelný případ řeší brněnští kriminalisté. V pondělí ráno ve Zvěřinově ulici napadli tři patnáctiletí výrostci muže na vozíčku, sebrali mu věci, vyhrožovali násilím a nakonec jej napadli. Muž skončil v nemocnici.

Muž na vozíčku čekal na pomoc s překonáním překážky, té se ale od trojice nedočkal, spíše naopak. „Za pomoci hadice jej povalili z invalidního vozíku a zajímal je pouze jeho batoh. Ani s výhružkou „Dej nám ty věci, nebo tě zbijeme,“ neuspěli, muž odmítal věci vydat,“ popsal policejní mluvčí Pavel Šváb.

Mladíci si z vozíku začali brát věci a ležícího muže několikrát kopli a uhodili jeho berlemi. Devětadvacetiletý vozíčkář sice ubránil hodinky, ale jeden z pachatelů mu strhl z krku stříbrný řetízek. Poté trojice odběhla směrem k ulici Hladíkova. „Pachatelé měřili asi 160 centimetrů, měli štíhlé postavy. Dva byli světlé pleti a měli blond vlasy, třetí z nich měl snědou pleť a kudrnaté černé vlasy. Mezi sebou se podle oběti domlouvali romsky,“ dodal Šváb.

Policejní pes našel část věcí muže, stopu ale ztratil v Masné ulici. Policisté budou vděčni za případné svědectví.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře