Reklama
reklama

Mladíci zmlátili postiženého muže jeho vlastními berlami. Policie žádá o pomoc

Neuvěřitelný případ řeší brněnští kriminalisté. V pondělí ráno ve Zvěřinově ulici napadli tři patnáctiletí výrostci muže na vozíčku, sebrali mu věci, vyhrožovali násilím a nakonec jej napadli. Muž skončil v nemocnici.

Muž na vozíčku čekal na pomoc s překonáním překážky, té se ale od trojice nedočkal, spíše naopak. „Za pomoci hadice jej povalili z invalidního vozíku a zajímal je pouze jeho batoh. Ani s výhružkou „Dej nám ty věci, nebo tě zbijeme,“ neuspěli, muž odmítal věci vydat,“ popsal policejní mluvčí Pavel Šváb.

Mladíci si z vozíku začali brát věci a ležícího muže několikrát kopli a uhodili jeho berlemi. Devětadvacetiletý vozíčkář sice ubránil hodinky, ale jeden z pachatelů mu strhl z krku stříbrný řetízek. Poté trojice odběhla směrem k ulici Hladíkova. „Pachatelé měřili asi 160 centimetrů, měli štíhlé postavy. Dva byli světlé pleti a měli blond vlasy, třetí z nich měl snědou pleť a kudrnaté černé vlasy. Mezi sebou se podle oběti domlouvali romsky,“ dodal Šváb.

Policejní pes našel část věcí muže, stopu ale ztratil v Masné ulici. Policisté budou vděčni za případné svědectví.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře