Reklama
reklama

Mladá zlodějka a její parťák napadli a chtěli okrást v centru Brna dvě ženy

Brněnští kriminalisté vyšetřují dva případy loupeží ze středy 30. dubna 2014, které mají mít na svědomí osmnáctiletá dívka a její o tři roky starší kamarád. Během rána se pokusili okrást a napadnout dvě ženy. První pomohl cyklista, který jel okolo, druhé ženě dvojice chtěla ukrást řetízek. Právě tuto ženu nyní policie hledá, své napadení totiž neohlásila.

K první události došlo kolem šesté hodiny ranní na parkovišti u obchodního domu v ulici Tkalcovské. Muž a žena přišli k osmapadesátileté paní a předstírali vzájemnou hádku, přičemž žena žádala o pomoc. Paní řekla, že nemá čas a chtěla se z místa vzdálit. V tom ji ovšem mladá žena řekla, aby jí dala mobilní telefon, což paní opakovaně odmítala a pohrozila, že zavolá policii. Dívka ji následně začala kopat do zadku. Po chvíli k napadené ženě přiskočil i muž a srazil ji na zem. Dvojice ženě vzala kabelku a dala se na útěk. Oba podezřelé dostihl náhodný cyklista, odcizenou kabelku jim vzal a vrátil napadené paní.

Přibližně po dvaceti minutách mladá dvojice zaútočila znovu na Staré Osadě. Dívka nejprve hlasitým křikem a vulgárním chováním upoutala pozornost přítomné ženy. Tohoto okamžiku využil mladík, k paní zezadu přistoupil a strhl ji z krku řetízek. Šperk mu ovšem vypadl z ruky a poškozená ho stačila zachytit. Z místa pak povedená dvojice zmizela.

„Poškozená paní z druhého případu dosud nekontaktovala policii. Kriminalisté žádají ženu, kterou se pokusila mladá dvojice koncem dubna okrást o řetízek, aby se neprodleně ozvala na telefonní číslo 974 625 842 nebo na tísňovou linku 158,“ uvedla mluvčí policie Andrea Straková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře