Reklama
reklama

Mladá zlodějka a její parťák napadli a chtěli okrást v centru Brna dvě ženy

Brněnští kriminalisté vyšetřují dva případy loupeží ze středy 30. dubna 2014, které mají mít na svědomí osmnáctiletá dívka a její o tři roky starší kamarád. Během rána se pokusili okrást a napadnout dvě ženy. První pomohl cyklista, který jel okolo, druhé ženě dvojice chtěla ukrást řetízek. Právě tuto ženu nyní policie hledá, své napadení totiž neohlásila.

K první události došlo kolem šesté hodiny ranní na parkovišti u obchodního domu v ulici Tkalcovské. Muž a žena přišli k osmapadesátileté paní a předstírali vzájemnou hádku, přičemž žena žádala o pomoc. Paní řekla, že nemá čas a chtěla se z místa vzdálit. V tom ji ovšem mladá žena řekla, aby jí dala mobilní telefon, což paní opakovaně odmítala a pohrozila, že zavolá policii. Dívka ji následně začala kopat do zadku. Po chvíli k napadené ženě přiskočil i muž a srazil ji na zem. Dvojice ženě vzala kabelku a dala se na útěk. Oba podezřelé dostihl náhodný cyklista, odcizenou kabelku jim vzal a vrátil napadené paní.

Přibližně po dvaceti minutách mladá dvojice zaútočila znovu na Staré Osadě. Dívka nejprve hlasitým křikem a vulgárním chováním upoutala pozornost přítomné ženy. Tohoto okamžiku využil mladík, k paní zezadu přistoupil a strhl ji z krku řetízek. Šperk mu ovšem vypadl z ruky a poškozená ho stačila zachytit. Z místa pak povedená dvojice zmizela.

„Poškozená paní z druhého případu dosud nekontaktovala policii. Kriminalisté žádají ženu, kterou se pokusila mladá dvojice koncem dubna okrást o řetízek, aby se neprodleně ozvala na telefonní číslo 974 625 842 nebo na tísňovou linku 158,“ uvedla mluvčí policie Andrea Straková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře