Reklama
reklama

Mladá žena zažila v Brně hrůzu: Muž šel po její peněžence, přepadl ji hned dvakrát

Přepadení hned dvakrát po sobě zažila minulý týden jedenadvacetiletá žena z Brna. V podvečer ji v brněnských Husovicích přepadl o dva roky starší muž a sebral jí kabelku. Když zjistil, že žena nemá peněženku v kabelce, ale u sebe, neváhal ji přepadnout znovu. Pro mladou ženu to byl jistě velice stresující zážitek, muži nyní hrozí až 10 let ve vězení.

Mladá žena se okolo sedmé hodiny večer vypravila na zastávku v ulici Dukelská, ale když zjistila, že tramvaj jede až za deset minut, rozhodla se jít pěšky. Během chůze si všimla, že ji pronásleduje mladý muž. Náhle se ji pokusil ukrást kabelku, což se mu po chvilce přetahování podařilo. Žena si z ní ovšem ještě před tím stačila vytáhnout peněženku, kterou měla u sebe.

Mladík přeběhl na druhou stranu ulice, kde kabelku prohledal, odhodil a zmizel. Žena si tašku vzala a zamířila zpět domů. Po několika metrech se ovšem muž zjevil znovu. Ženu uchopil pod krkem za bundu a peněženku s hotovostí přes pět tisíc korun, kterou měla schovanou pod paží, ji sebral a utekl.

„Dívka pak incident ihned oznámila policistům přes tísňovou linku 158, kriminalisté se pustili do vyšetřování a byli úspěšní. V těchto dnech obvinili třiadvacetiletého mladíka z Brna z trestného činu loupež,“ uvedla k případu mluvčí policie Andrea Straková.

Mladému muži nyní hrozí i desetiletý trest odnětí svobody.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře