Reklama
reklama

Mladá žena zažila v Brně hrůzu: Muž šel po její peněžence, přepadl ji hned dvakrát

Přepadení hned dvakrát po sobě zažila minulý týden jedenadvacetiletá žena z Brna. V podvečer ji v brněnských Husovicích přepadl o dva roky starší muž a sebral jí kabelku. Když zjistil, že žena nemá peněženku v kabelce, ale u sebe, neváhal ji přepadnout znovu. Pro mladou ženu to byl jistě velice stresující zážitek, muži nyní hrozí až 10 let ve vězení.

Mladá žena se okolo sedmé hodiny večer vypravila na zastávku v ulici Dukelská, ale když zjistila, že tramvaj jede až za deset minut, rozhodla se jít pěšky. Během chůze si všimla, že ji pronásleduje mladý muž. Náhle se ji pokusil ukrást kabelku, což se mu po chvilce přetahování podařilo. Žena si z ní ovšem ještě před tím stačila vytáhnout peněženku, kterou měla u sebe.

Mladík přeběhl na druhou stranu ulice, kde kabelku prohledal, odhodil a zmizel. Žena si tašku vzala a zamířila zpět domů. Po několika metrech se ovšem muž zjevil znovu. Ženu uchopil pod krkem za bundu a peněženku s hotovostí přes pět tisíc korun, kterou měla schovanou pod paží, ji sebral a utekl.

„Dívka pak incident ihned oznámila policistům přes tísňovou linku 158, kriminalisté se pustili do vyšetřování a byli úspěšní. V těchto dnech obvinili třiadvacetiletého mladíka z Brna z trestného činu loupež,“ uvedla k případu mluvčí policie Andrea Straková.

Mladému muži nyní hrozí i desetiletý trest odnětí svobody.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře