Reklama
reklama

Mladá žena vrátila v Brně peněženku s více než deseti tisíci korunami

Šestadvacetiletá žena dnes ráno potěšila svou poctivostí brněnské strážníky, když na bystrckou služebnu přinesla odevzdat neobvykle hodnotný nález. V Laštůvkově ulici objevila na chodníku peněženku a mobilní telefon.

Šestapadesátiletý majitel z Kroměřížska by bez pomoci svědomité dívky přišel o 10 453 korun, téměř všechny osobní průkazy i doklady k autu, kreditní kartu, stravenky za 240 korun, řadu nejrůznějších klubových a věrnostních karet a bezmála třicet kusů různých osobních písemností a vizitek. Mezi obsahem peněženky nechybělo ani deset jízdenek na hromadnou dopravu v celkové hodnotě 250 korun.

 

"Jedna z  hlídek se telefonicky spojila s mužovou družkou a ten si ještě dopoledne pro své věci přišel. Strážníci ověřili jeho totožnost a muž zcela přesně popsal i vzhled a obsah peněženky," uvedl mluvčí strážníkl Jakub Ghanem.

 

Mladé ženě z Brna prý chce majitel peněženky poděkovat.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře