Reklama
reklama

Mladá žena si upravila neschopenku a tři týdny si užívala volna

Žena z malé obce na Tišnovsku si užívala o skoro tři týdny delší rekonvalescence. Upravila si totiž neschopenku. Nyní je stíhána za padělání a pozměnění veřejné listiny.

Klidu, pohody a především nadstandardní rekonvalescence si možná chtěla užít jedenadvacetiletá žena z malé obce na Tišnovsku. Našla docela snadný, i když hodně naivní způsob, jak svého cíle dosáhnout. Jednoduše vepsáním číslice upravila data na formuláři rozhodnutí o ukončení dočasné pracovní neschopnosti. Pak si skoro tři týdny užívala pohodového volna.

Úprava formuláře ale neunikla pracovníkům pojišťovny, kteří vše oznámili na policii. Po prošetření případu je žena, která by úpravou vedle již užitého volna navíc získala skoro čtyři tisíce korun, stíhána za padělání a pozměnění veřejné listiny.

Nejčastějším důvodem, proč si lidé na legitimaci práce neschopného, neschopence, přepisují datum vystavení či ukončení, je zůstat déle doma a dostávat nemocenské dávky. Falšovat neschopenku je přitom naivní. „Sociální správa či zaměstnavatelé na to jednoduše přijdou. Stačí, když porovnají evidenci ošetřujícího lékaře s údaji příslušné správy sociálního zabezpečení,“ upozornila mluvčí  České správy sociálního zabezpečení Jana Buraňová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře