Reklama
reklama

Mladá žena si přivydělávala při mateřské. Krádla v domcích

Při mateřské dovolené se rozhodla přivydělat pětadvacetiletá žena z Brněnska. Na samotné myšlence by nebylo nic špatného. Mladá maminka se ale rozhodla získávat peníze loupežemi a vyloupila několik rodinných domků v Brně, na Brněnsku a Vyškovsku. Ukradla věci za 600 tisíc korun, zodpovídá se z trestných činů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody a hrozí jí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Sérii vloupání do rodinných domků z letošního roku objasnili policisté v uplynulých dnech. Krádeží se dopouštěla jim dobře známá pětadvacetiletá žena z Brněnska, která si tak zřejmě chtěla přivydělat k mateřské dovolené. „Vybírala si domky, u kterých šly snadno překonat vstupní dveře, které byly nezamčené, jen zaklapnuté. Z domků zmizelo zlato, elektronika, obrazy, jízdní kola, nářadí, peníze, platební karty i doklady,“ popsal případy mluvčí policie Pavel Šváb.

Zlodějka byla přitom několikrát při akci vyrušena svědky, vždy si kupodivu vystačila s pohotovou výmluvou, že někoho hledá a stihla z místa urychleně zmizet. Za zmínku stojí případ z poloviny listopadu, kdy se jí podařilo ukrást i klíče od dvou aut. Ty předala svým známým a s vidinou výdělku jim řekla, že jí pak něco z prodeje mají dát. „Povedená dvojice ale neuspěla, u jednoho auta jim došla nafta a auto se našlo odstavené, v druhém byl pachatel přistižen v době, kdy ho vezl kupci. Oba vozy jsou už zpět u svého majitele,“ dodal Šváb.

Překupníkům i tak hrozí pětiletý pobyt za mřížemi. Žena se zodpovídá z trestných činů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Vzhledem ke škodě více než 600 tisíc korun jí hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře