Reklama
reklama

Mladá žena si přivydělávala při mateřské. Krádla v domcích

Při mateřské dovolené se rozhodla přivydělat pětadvacetiletá žena z Brněnska. Na samotné myšlence by nebylo nic špatného. Mladá maminka se ale rozhodla získávat peníze loupežemi a vyloupila několik rodinných domků v Brně, na Brněnsku a Vyškovsku. Ukradla věci za 600 tisíc korun, zodpovídá se z trestných činů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody a hrozí jí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Sérii vloupání do rodinných domků z letošního roku objasnili policisté v uplynulých dnech. Krádeží se dopouštěla jim dobře známá pětadvacetiletá žena z Brněnska, která si tak zřejmě chtěla přivydělat k mateřské dovolené. „Vybírala si domky, u kterých šly snadno překonat vstupní dveře, které byly nezamčené, jen zaklapnuté. Z domků zmizelo zlato, elektronika, obrazy, jízdní kola, nářadí, peníze, platební karty i doklady,“ popsal případy mluvčí policie Pavel Šváb.

Zlodějka byla přitom několikrát při akci vyrušena svědky, vždy si kupodivu vystačila s pohotovou výmluvou, že někoho hledá a stihla z místa urychleně zmizet. Za zmínku stojí případ z poloviny listopadu, kdy se jí podařilo ukrást i klíče od dvou aut. Ty předala svým známým a s vidinou výdělku jim řekla, že jí pak něco z prodeje mají dát. „Povedená dvojice ale neuspěla, u jednoho auta jim došla nafta a auto se našlo odstavené, v druhém byl pachatel přistižen v době, kdy ho vezl kupci. Oba vozy jsou už zpět u svého majitele,“ dodal Šváb.

Překupníkům i tak hrozí pětiletý pobyt za mřížemi. Žena se zodpovídá z trestných činů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Vzhledem ke škodě více než 600 tisíc korun jí hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře