Reklama
reklama

Mladá žena si přivydělávala při mateřské. Krádla v domcích

Při mateřské dovolené se rozhodla přivydělat pětadvacetiletá žena z Brněnska. Na samotné myšlence by nebylo nic špatného. Mladá maminka se ale rozhodla získávat peníze loupežemi a vyloupila několik rodinných domků v Brně, na Brněnsku a Vyškovsku. Ukradla věci za 600 tisíc korun, zodpovídá se z trestných činů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody a hrozí jí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Sérii vloupání do rodinných domků z letošního roku objasnili policisté v uplynulých dnech. Krádeží se dopouštěla jim dobře známá pětadvacetiletá žena z Brněnska, která si tak zřejmě chtěla přivydělat k mateřské dovolené. „Vybírala si domky, u kterých šly snadno překonat vstupní dveře, které byly nezamčené, jen zaklapnuté. Z domků zmizelo zlato, elektronika, obrazy, jízdní kola, nářadí, peníze, platební karty i doklady,“ popsal případy mluvčí policie Pavel Šváb.

Zlodějka byla přitom několikrát při akci vyrušena svědky, vždy si kupodivu vystačila s pohotovou výmluvou, že někoho hledá a stihla z místa urychleně zmizet. Za zmínku stojí případ z poloviny listopadu, kdy se jí podařilo ukrást i klíče od dvou aut. Ty předala svým známým a s vidinou výdělku jim řekla, že jí pak něco z prodeje mají dát. „Povedená dvojice ale neuspěla, u jednoho auta jim došla nafta a auto se našlo odstavené, v druhém byl pachatel přistižen v době, kdy ho vezl kupci. Oba vozy jsou už zpět u svého majitele,“ dodal Šváb.

Překupníkům i tak hrozí pětiletý pobyt za mřížemi. Žena se zodpovídá z trestných činů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Vzhledem ke škodě více než 600 tisíc korun jí hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře