Reklama
reklama

Místo věštby slibné budoucnosti mladík důchodkyni okradl. Chtěl dávku pervitinu

Neodolatelná touha po dávce pervitinu zřejmě přinutila ke krádeži devatenáctiletého mladíka v Brně. Ten už toho měl za sebou více, ale všechny tresty mu byly zahlazeny. Víc než trestu od policie se ale obává reakce lidí, kterým dluží peníze.

Jedno dubnové páteční odpoledne okradl v průchodu domu v centru Brna čtyřiaosmdesátiletou seniorku, která si chtěla nechat za 300 korun předpovědět budoucnost. „Při pátrací akci se policisté z oddělení hlídkové služby zaměřili na muže v bílé mikině. A protože ve směru jeho útěku byla ubytovna, tak se zaměřili i na ni. A měli správnou intuici. Mladík zde u své příbuzné prosil o jinou mikinu na převlečení. Když nepochodil, odhodil peněženku a zmizel,“ uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

Policisté ho našli v místě, kde bydlí.  Muž s nimi spolupracoval, ukázal jim i místo, kam odhodil peněženku. Tu už ale mezitím poctivý nálezce odevzdal na policii.

Mladému muži hrozí trest za krádež, ale strážcům zákona přiznal, že se daleko více obává trestu od osoby, které byly peníze původně určeny.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře