Reklama
reklama

Místo taxi si žena zavolala do hospody policii. Zneužila tím linku 158

Další případ, kdy došlo k zneužití tísňové linky 158, šetří policisté na Znojemsku. Z pivnice v obci Hrušovany nad Jevišovkou zatelefonovala žena, která žádala příjezd policie. Uvedla, že v hostinci, kde se nachází, dojde ke rvačce. To nebyla pravda, žena se jen chtěla dostat z pohostinství domů. 

Do pivnice hned vyjela hlídka, která zjistila, že žena se pořádně posilnila alkoholem a k žádné rvačce se tam neschyluje. Důvod, proč policii přivolala, vysvětlila žena pohotově vzápětí. Nikdo jí nechtěl odvézt domů nebo přivolat taxíka.  Proto se rozhodla, že pod smyšlenou záminkou přivolá hlídku, která ji určitě ochotně domů dopraví – a navíc zadarmo. To se však přepočítala. Policisté celou událost vyhodnotili jaké zneužití tísňové linky a přestupek oznámí Českému telekomunikačnímu úřadu. Ten má oprávnění uložit pokutu, která může dosáhnout částky až dvě stě tisíc korun.

 

"Věříme, že žena si příště pořádně rozmyslí, jaké telefonní číslo bude vytáčet, když bude potřebovat odvoz z pohostinství," dodala k případu mluvčí policie Kamila Haraštová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře