Reklama
reklama

Matka zavraždila své tři novorozence, soud ji poslal na dvaadvacet let za mříže

Za vraždu svých tří novorozených dětí půjde jednatřicetiletá žena z Vlasatic na Brněnsku na dvaadvacet let do vězení, rozhodl o tom v úterý Krajský soud v Brně. Trest by si měla odpykávat se zvýšenou ostrahou.

Žena porodila v květnu 2012 ve svém rodinném domku dvojčata a o rok později holčičku. Děti vždy usmrtila a odnesla je do sklepa. Podle soudce Tomáše Kurfiřta měla žena tři verze, nejprve se k činům přiznala, poté si ale odporovala, že by dětem neublížila a nakonec potvrdila, že zabila jedno, ostatní se však narodily mrtvé.

"Jako pravdivou bereme verzi první, protože je v souladu se vším, co bylo prokázáno," uvedl Kurfiřt. Dodal, že žena tajila první těhotenství dokonce i před manželem a nejbližšími příbuznými. O druhém věděl pouze její gynekolog, který na vše upozornil. Důvod vraždy byl pravděpodobně také špatnou finanční situací v rodině. „Dlužili jsme asi osm set tisíc korun,“ přiznal manžel obviněné.

„Kdyby dětem obžalovaná neublížila a neměla to v úmyslu, jak tvrdila u hlavního líčení, nelze vysvětlit, jak by se těla dětí ocitla zabalená v textiliích v igelitových taškách ve sklepě," dodal Kurfiřt, který narození mrtvých dětí vyloučil. 

Podle něj také matka netrpěla žádnou duševní poruchou. Soud jí uložil výjimečný trest v délce dvaadvaceti let za mřížemi, protože spáchala dva zločiny a usmrtila tři děti. "Soud nedal mé mandantce žádnou možnost na začlenění znovu do společnosti. Trest se dá přirovnat k doživotí," uvedl obhájce Miloš Hoff, který hned po soudním jednání řekl, že podá odvolání.

Podle něj nebyl ověřen psychický stav ženy, ani vypracován revizní znalecký posudek. Dále také nikdo nevzal v úvahu její nadměrné užívání alkoholu a marihuany v době spáchání činů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře