Reklama
reklama

Matka zavraždila své tři novorozence, soud ji poslal na dvaadvacet let za mříže

Za vraždu svých tří novorozených dětí půjde jednatřicetiletá žena z Vlasatic na Brněnsku na dvaadvacet let do vězení, rozhodl o tom v úterý Krajský soud v Brně. Trest by si měla odpykávat se zvýšenou ostrahou.

Žena porodila v květnu 2012 ve svém rodinném domku dvojčata a o rok později holčičku. Děti vždy usmrtila a odnesla je do sklepa. Podle soudce Tomáše Kurfiřta měla žena tři verze, nejprve se k činům přiznala, poté si ale odporovala, že by dětem neublížila a nakonec potvrdila, že zabila jedno, ostatní se však narodily mrtvé.

"Jako pravdivou bereme verzi první, protože je v souladu se vším, co bylo prokázáno," uvedl Kurfiřt. Dodal, že žena tajila první těhotenství dokonce i před manželem a nejbližšími příbuznými. O druhém věděl pouze její gynekolog, který na vše upozornil. Důvod vraždy byl pravděpodobně také špatnou finanční situací v rodině. „Dlužili jsme asi osm set tisíc korun,“ přiznal manžel obviněné.

„Kdyby dětem obžalovaná neublížila a neměla to v úmyslu, jak tvrdila u hlavního líčení, nelze vysvětlit, jak by se těla dětí ocitla zabalená v textiliích v igelitových taškách ve sklepě," dodal Kurfiřt, který narození mrtvých dětí vyloučil. 

Podle něj také matka netrpěla žádnou duševní poruchou. Soud jí uložil výjimečný trest v délce dvaadvaceti let za mřížemi, protože spáchala dva zločiny a usmrtila tři děti. "Soud nedal mé mandantce žádnou možnost na začlenění znovu do společnosti. Trest se dá přirovnat k doživotí," uvedl obhájce Miloš Hoff, který hned po soudním jednání řekl, že podá odvolání.

Podle něj nebyl ověřen psychický stav ženy, ani vypracován revizní znalecký posudek. Dále také nikdo nevzal v úvahu její nadměrné užívání alkoholu a marihuany v době spáchání činů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře