Reklama
reklama

Matka udusila svého tříletého syna a zamordovala i psa. U soudu se omlouvala!

U soudu v Brně dnes stanula Monika N. ze Žďárska obviněná z vraždy svého tříapůlletého syna. Žena se k činu u soudu opakovaně přiznala a vyjádřila lítost. Měla prý psychické potíže a jednala jako v transu. Podle své výpovědi loni v září nejprve uškrtila psa a potom dítě, následně se pokusila spáchat sebevraždu předávkováním léky, které zapila alkoholem. Dítě našli rodinní známí, které žena zavolala telefonem. Ženě hrozí až výjimečný trest.

Co tragédii v září loňského roku předcházelo? Do rodinného domku v Herálci se manželé přistěhovali teprve před několika měsíci a svým novým sousedům se jevili jako solidní, pracovitá rodina. Otec však jezdil za prací do Liberce, a tak zůstávala pětatřicetiletá matka Monika často sama doma. Byla prý velmi společenská, jen bohužel holdovala alkoholu. V osudný večer zadusila svého tříletého syna. Současně se svým synem pak zamordovala i psa. Monika N. byla opilá,policisté jí v krvi naměřili 2,77 promile alkoholu.

 

Žena dnes u soudu vypověděla, že měla psychické problémy po prodělané těžké nemoci, potratu prvního dítěte a také poté, co její manžel přiznal nevěru. Ve vztahu prý zůstávala kvůli dítěti. "Nechtěla jsem, aby vyrůstalo bez otce," řekla u soudu. Inkriminovaného dne podle ní vše probíhalo stejně jako jindy až do doby, kdy si šla s dítětem po obědě lehnout.

"Probudilo mě, když jsem uslyšela štěkat psa. Šla jsem do přístavku, že ho utiším. Pak bylo všechno jako v černobílém filmu, jako by mne někdo ovládal," uvedla žena. Na události si údajně vzpomněla až později a když jí došlo, že své dítě i psa uškrtila, snažila se spáchat sebevraždu. Následně zřejmě volala známým, kteří přijeli a omámenou ženu i mrtvé dítě objevili. "Největší trest pro mě je, že se to stalo," uvedla žena. "Podcenila jsem svůj stav, byla jsem psychicky na dně," dodala.

U soudu dnes vypovídali i svědci, kteří potvrdili verzi obžalované. Podle výpovědi soudní znalkyně je obžalovaná žena emočně labilní a přecitlivělá. Čin byl podle ní zřejmě zkratovitým a nepromyšleným jednáním. Proces bude pokračovat dalšími výpověďmi a znaleckými posudky. Pokračování hlavního líčení soudce odročil na 25. června.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře