Reklama
reklama

Matka udusila svého tříletého syna a zamordovala i psa. U soudu se omlouvala!

U soudu v Brně dnes stanula Monika N. ze Žďárska obviněná z vraždy svého tříapůlletého syna. Žena se k činu u soudu opakovaně přiznala a vyjádřila lítost. Měla prý psychické potíže a jednala jako v transu. Podle své výpovědi loni v září nejprve uškrtila psa a potom dítě, následně se pokusila spáchat sebevraždu předávkováním léky, které zapila alkoholem. Dítě našli rodinní známí, které žena zavolala telefonem. Ženě hrozí až výjimečný trest.

Co tragédii v září loňského roku předcházelo? Do rodinného domku v Herálci se manželé přistěhovali teprve před několika měsíci a svým novým sousedům se jevili jako solidní, pracovitá rodina. Otec však jezdil za prací do Liberce, a tak zůstávala pětatřicetiletá matka Monika často sama doma. Byla prý velmi společenská, jen bohužel holdovala alkoholu. V osudný večer zadusila svého tříletého syna. Současně se svým synem pak zamordovala i psa. Monika N. byla opilá,policisté jí v krvi naměřili 2,77 promile alkoholu.

 

Žena dnes u soudu vypověděla, že měla psychické problémy po prodělané těžké nemoci, potratu prvního dítěte a také poté, co její manžel přiznal nevěru. Ve vztahu prý zůstávala kvůli dítěti. "Nechtěla jsem, aby vyrůstalo bez otce," řekla u soudu. Inkriminovaného dne podle ní vše probíhalo stejně jako jindy až do doby, kdy si šla s dítětem po obědě lehnout.

"Probudilo mě, když jsem uslyšela štěkat psa. Šla jsem do přístavku, že ho utiším. Pak bylo všechno jako v černobílém filmu, jako by mne někdo ovládal," uvedla žena. Na události si údajně vzpomněla až později a když jí došlo, že své dítě i psa uškrtila, snažila se spáchat sebevraždu. Následně zřejmě volala známým, kteří přijeli a omámenou ženu i mrtvé dítě objevili. "Největší trest pro mě je, že se to stalo," uvedla žena. "Podcenila jsem svůj stav, byla jsem psychicky na dně," dodala.

U soudu dnes vypovídali i svědci, kteří potvrdili verzi obžalované. Podle výpovědi soudní znalkyně je obžalovaná žena emočně labilní a přecitlivělá. Čin byl podle ní zřejmě zkratovitým a nepromyšleným jednáním. Proces bude pokračovat dalšími výpověďmi a znaleckými posudky. Pokračování hlavního líčení soudce odročil na 25. června.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře