Reklama
reklama

Maskovaní pachatelé ohrožovali prodavačku revolverem

Začátek úterní prodejní doby si bude hodně dlouho pamatovat dvaatřicetiletá prodavačka z obchodu se smíšeným zbožím v Silůvkách. Krátce po půl osmé totiž do prodejny vstoupila dvojice maskovaných osob, z nichž jedna ji začala ohrožovat krátkou střelnou zbraní a druhá se hned hrnula do pokladny.

Silůvky - Tam pak jeden z lupičů sebral pár stokorun a k tomu z regálu několik balíčků cigaret. Pak z obchodu odešli. Pátrání policistů po lupičích nabralo rychlý spád. Prodavačka totiž oba maskované vcelku dobře popsala a všimla si také, že z místa odjeli zeleným osobním automobilem Audi.

Do pátrání nasadili policisté několik hlídek. Jedna z nich pak vypátrala podezřelé vozidlo v nedalekých Rosicích zaparkované poblíž tamní herny. V podniku pak policisté zajistili trojici podezřelých. Pětadvacetiletého muže, který byl před nedávnem nepravomocně odsouzen pro majetkovou a násilnou trestnou činnost. Jeho o osmnáct let staršího parťáka a osmadvacetiletou ženu.

Vyšetřováním případu kriminalisté zjistili, že v obchodě loupili mladší z mužů spolu s ženou. Třetí z party měl na loupežném přepadení také svůj podíl. V automobilu pak kriminalisté našli vedle pletených kukel i perkusní revolver s tlumičem a věci pocházející z loupežného přepadení.

Trojici v průběhu vyšetřování po předložení důkazů a především videozáznamu nezbylo nic jiného než se k přepadení přiznat. Všichni jsou nyní stíháni pro loupež. Kriminalisté navíc předpokládají, že trojice může mít podíl i na dalších podobných případech v okolí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Komentáře