Reklama
reklama

Maskovaní pachatelé ohrožovali prodavačku revolverem

Začátek úterní prodejní doby si bude hodně dlouho pamatovat dvaatřicetiletá prodavačka z obchodu se smíšeným zbožím v Silůvkách. Krátce po půl osmé totiž do prodejny vstoupila dvojice maskovaných osob, z nichž jedna ji začala ohrožovat krátkou střelnou zbraní a druhá se hned hrnula do pokladny.

Silůvky - Tam pak jeden z lupičů sebral pár stokorun a k tomu z regálu několik balíčků cigaret. Pak z obchodu odešli. Pátrání policistů po lupičích nabralo rychlý spád. Prodavačka totiž oba maskované vcelku dobře popsala a všimla si také, že z místa odjeli zeleným osobním automobilem Audi.

Do pátrání nasadili policisté několik hlídek. Jedna z nich pak vypátrala podezřelé vozidlo v nedalekých Rosicích zaparkované poblíž tamní herny. V podniku pak policisté zajistili trojici podezřelých. Pětadvacetiletého muže, který byl před nedávnem nepravomocně odsouzen pro majetkovou a násilnou trestnou činnost. Jeho o osmnáct let staršího parťáka a osmadvacetiletou ženu.

Vyšetřováním případu kriminalisté zjistili, že v obchodě loupili mladší z mužů spolu s ženou. Třetí z party měl na loupežném přepadení také svůj podíl. V automobilu pak kriminalisté našli vedle pletených kukel i perkusní revolver s tlumičem a věci pocházející z loupežného přepadení.

Trojici v průběhu vyšetřování po předložení důkazů a především videozáznamu nezbylo nic jiného než se k přepadení přiznat. Všichni jsou nyní stíháni pro loupež. Kriminalisté navíc předpokládají, že trojice může mít podíl i na dalších podobných případech v okolí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Hudební klub Fléda navazuje na program minulých sezón ve všech dramaturgických liniích. V jarní sezoně 2018 opět uvádí řadu velkých jmen nejen elektronické hudby. V českém klubovém prostředí se tak...
16.01.2018 - 13:51
Moravské náměstí Foto: Centrumnews/Daniel Kempský
Rozpočet městské části Brno-střed na rok 2018 počítá s výdaji ve výši 621 milionů korun. Bude se třeba opravovat Moravské námětí nebo školky.
16.01.2018 - 07:11
Komentáře