Reklama
reklama

Malý chlapec se topil ve Svitavě, vytáhli jej policisté

Na tyto dramatické chvíle nejspíš skupinka kamarádů z Brna hned tak nezapomene. Chlapci se chtěli v horkém počasí zchladit v řece Svitavě, ale jeden z nich zakolísal a bojoval s proudy vody. Sedmiletého kluka pak museli resuscitovat lékaři.

Vše se událo poblíž mostu, který spojuje Gargulákovu ulici s Baarovým nábřežím, kde se přátelé rozhodli přebrodit řeku pod splavem. „Zhruba uprostřed řeky jeden z nich zakolísal a spadnul do vody přímo pod říční jez. Ostatní děti utíkaly přivolat pomoc,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vedrová.

 

Mezi tím chlapeček bojoval s vodou v kamenitém řečišti, na břehu ležely jen opuštěné botičky. „Operační důstojník na místo okamžitě vyslal nejbližší hlídky i policejní vrtulník k propátrání hladiny, pokud by řeka unášela tělíčko dál po proudu,“ popsala detaily situace Vedrová.

 
Přivolaná hlídka našla chlapce asi pět metrů od břehu v hloubce sto osmdesát centimetrů přímo u dna. Policisté jej okamžitě vytáhli a předali přivolaným zdravotníkům, ti zahájili resuscitaci. „Díky rychlému a profesionálním zásahu policie, kteří jej z vody zachránili, byla lékařská resuscitace úspěšná,“ dodala.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře