Reklama
reklama

Malý chlapec se topil ve Svitavě, vytáhli jej policisté

Na tyto dramatické chvíle nejspíš skupinka kamarádů z Brna hned tak nezapomene. Chlapci se chtěli v horkém počasí zchladit v řece Svitavě, ale jeden z nich zakolísal a bojoval s proudy vody. Sedmiletého kluka pak museli resuscitovat lékaři.

Vše se událo poblíž mostu, který spojuje Gargulákovu ulici s Baarovým nábřežím, kde se přátelé rozhodli přebrodit řeku pod splavem. „Zhruba uprostřed řeky jeden z nich zakolísal a spadnul do vody přímo pod říční jez. Ostatní děti utíkaly přivolat pomoc,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vedrová.

 

Mezi tím chlapeček bojoval s vodou v kamenitém řečišti, na břehu ležely jen opuštěné botičky. „Operační důstojník na místo okamžitě vyslal nejbližší hlídky i policejní vrtulník k propátrání hladiny, pokud by řeka unášela tělíčko dál po proudu,“ popsala detaily situace Vedrová.

 
Přivolaná hlídka našla chlapce asi pět metrů od břehu v hloubce sto osmdesát centimetrů přímo u dna. Policisté jej okamžitě vytáhli a předali přivolaným zdravotníkům, ti zahájili resuscitaci. „Díky rychlému a profesionálním zásahu policie, kteří jej z vody zachránili, byla lékařská resuscitace úspěšná,“ dodala.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře