Reklama
reklama

Majitelé účtu sociální sítě přišli o více než dvacet tisíc

Na neopatrnost, důvěřivost a také neznalost spoléhal zatím neznámý pachatel, který se naboural hned do dvou účtů na sociální síti.

Při svém počínání pravděpodobně využil slabého zabezpečení profilu. V jednom případě oslovil přátele jedenadvacetileté ženy. Ve druhém se přes profil vydával za devětadvacetiletého muže.

Jejich jmény oslovil přátele z profilu a požadoval po nich zaslání čtyřiceti korun. K zaslání peněz měli využít přiložený odkaz, který pachateli prozradil přístupové údaje ke kontu poškozených.

Takto snadno získal přístup do účtů, z nichž obratem vybral v jednom případě šestnáct tisíc korun, v druhém pak pět tisíc. Policisté po pachateli pátrají.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře