Reklama
reklama

Lupič s pistolí se maskoval čepicí. Od pokladní v bance ale peníze nedostal

Do pobočky banky ve Svratecké ulici v Brně-Komíně se vydal včera dopoledne zatím neznámý lupič. Přestože pokladní vyhrožoval zbraní, kterou dokonce odjistil, odešel bez peněz a s hrozbou desetiletého pobytu ve vězení. Policisté zveřejnili snímky pachatele a žádají veřejnost o pomoc v pátrání po ozbrojeném mladém muži.

Lupič si nejdřív v bance u sběrného boxu vypsal formulář na převod finančních prostředků, se kterým přistoupil k přepážce. Když ho pracovnice upozornila na to, že na formuláři nejsou všechny potřebné náležitosti, bez rozpaků na ni namířil krátkou střelnou zbraň a řekl si o peníze.

Když se jich nedočkal, podpořil svou hrozbu ještě natažením závěru, přičemž neustále mířil na pracovnici za přepážkou.  Když pochopil, že peníze nedostane, zbraň schoval a odešel. „Přestože policisté na místo dorazili do tří minut od ohlášení, pátrání po horké stopě nepřineslo úspěch,“ přiznal mluvčí policie Pavel Šváb.

Policie proto žádá svědky, kteří se včera mezi 10:15 a 10:30 hodin vyskytovali ve Svratecké ulici v Brně-Komíně a všimli si čehokoliv podezřelého, aby je kontaktovali prostřednictvím linky 158. Pachatel přišel směrem od Dělnické ulice a stejným směrem místo loupeže také opustil.

Podle policejního mluvčího, který poskytl popis pachatele se jednalo o mladíka ve věku kolem 20 let, štíhlé postavy. Vysoký byl asi 160 cm, hovořil česky bez přízvuku, byl oblečen do černé kožené bundy se zipy a tmavých kalhot. Měl obuty tmavé boty, na hlavě měl černou pletenou čepici, na rukou tmavé rukavice. Pachatel byl ozbrojen pistolí stříbrné barvy, se kterou ale manipuloval neobratně. „Podle jednoho ze svědků si na ulici čepici sundal a bylo vidět, že má vyholenou hlavu. Je tedy možné, že vlasy viditelné na snímcích pod čepicí nejsou pravé,“ upozornil Šváb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře