Reklama
reklama

Lupič s pistolí se maskoval čepicí. Od pokladní v bance ale peníze nedostal

Do pobočky banky ve Svratecké ulici v Brně-Komíně se vydal včera dopoledne zatím neznámý lupič. Přestože pokladní vyhrožoval zbraní, kterou dokonce odjistil, odešel bez peněz a s hrozbou desetiletého pobytu ve vězení. Policisté zveřejnili snímky pachatele a žádají veřejnost o pomoc v pátrání po ozbrojeném mladém muži.

Lupič si nejdřív v bance u sběrného boxu vypsal formulář na převod finančních prostředků, se kterým přistoupil k přepážce. Když ho pracovnice upozornila na to, že na formuláři nejsou všechny potřebné náležitosti, bez rozpaků na ni namířil krátkou střelnou zbraň a řekl si o peníze.

Když se jich nedočkal, podpořil svou hrozbu ještě natažením závěru, přičemž neustále mířil na pracovnici za přepážkou.  Když pochopil, že peníze nedostane, zbraň schoval a odešel. „Přestože policisté na místo dorazili do tří minut od ohlášení, pátrání po horké stopě nepřineslo úspěch,“ přiznal mluvčí policie Pavel Šváb.

Policie proto žádá svědky, kteří se včera mezi 10:15 a 10:30 hodin vyskytovali ve Svratecké ulici v Brně-Komíně a všimli si čehokoliv podezřelého, aby je kontaktovali prostřednictvím linky 158. Pachatel přišel směrem od Dělnické ulice a stejným směrem místo loupeže také opustil.

Podle policejního mluvčího, který poskytl popis pachatele se jednalo o mladíka ve věku kolem 20 let, štíhlé postavy. Vysoký byl asi 160 cm, hovořil česky bez přízvuku, byl oblečen do černé kožené bundy se zipy a tmavých kalhot. Měl obuty tmavé boty, na hlavě měl černou pletenou čepici, na rukou tmavé rukavice. Pachatel byl ozbrojen pistolí stříbrné barvy, se kterou ale manipuloval neobratně. „Podle jednoho ze svědků si na ulici čepici sundal a bylo vidět, že má vyholenou hlavu. Je tedy možné, že vlasy viditelné na snímcích pod čepicí nejsou pravé,“ upozornil Šváb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře