Reklama
reklama

Lupič cákal na přepadené benzín. Pak jim hrozil, že škrtne sirkou

Přepadené oběti na benzinových pumpách, ve směnárnách a hernách poléval sedmatřicetiletý muž z Brna benzinem a hrozil jim sirkami. V ruce měl i plynovou pistoli. Muže, který  má na svědomí nejméně čtrnáct loupeží, dopadli policisté v pondělí v Blansku.

Pátrání po tomto pachateli začalo při loupeži ve Starém Hrozenkově na začátku května, kdy maskovaný lupič přepadl pracovnici směnárny tak, že ji pocákal benzinem a hrozil zapálením.  Pachatele se sice v tu dobu nepodařilo odhalit, ale když došlo na konci května v Uherském Brodě k dalšímu přepadení herny rozléváním benzinu, začali kriminalisté skládat zjištěné střípky do mozaiky.

 

"Jedním z důležitých impulzů byla informace od policisty, který při výkonu služby zachytil registrační značku vozidla poblíž směnárny ve Starém Hrozenkově. Vydatně pomáhaly také informace od kolegů z kriminálky městského ředitelství v Brně, kteří pátrali po pachateli jiných loupeží, u nichž se jednotlivé poznatky začaly prolínat. Ze získaných detailních zdánlivě nesourodých informací dokázali kriminalisté poskládat obraz a začali podezřívat sedmatřicetiletého muže z Brna," uvedl k případu mluvčí policie Aleš Mergental.

 

Při vyšetřování předkládali kriminalisté důkazy k jednotlivým případům, z jejichž spáchání ho podezřívali a muž se k nim postupně přiznával. Celkově byl zadržený muž obviněn ze spáchání čtrnácti loupeží, kterých se dopustil na území Jihomoravského, Zlínského a Olomouckého kraje! Poprvé se vydal loupit na konci července 2012 v Brně. S plynovou pistolí v ruce přepadl hernu, v níž uloupil necelé dva tisíce korun. Na druhý den se vydal loupit v Brně znovu do jiné herny. Tam uloupil už přes sedmdesát tisíc korun. Část peněz použil na splacení dluhu, část peněz dal manželce na živobytí a domácnost a část prohrál v automatech. Poté si brigádně vydělával, ale práci stále nenašel, i když se snažil připravit na rekvalifikační kurzy nabízené úřadem práce.

 

V prosinci začal loupit znovu a intervaly jeho loupežných výjezdů se zkracovaly. Jezdil a přespával ve svém tmavě zeleném fordu. Před loupežemi se začal líčit maskovacím krémem a nalepovat si umělé vousy a obočí. K loupežím používal většinou plynovou pistoli. Ve třech případech postříkal osoby za pulty barů a směnárny benzinem, který na ně lil z plastové lahve a hrozil jim zapálením. Při loupežích neměl v úmyslu nikomu ublížit a nikoho při nich také nezranil. Uloupené peníze používal pro své živobytí a část dával manželce, které tvrdil, že je získal na fuškách. Část peněz naházel do hracích automatů. Celkově při loupežích získal téměř čtvrt milionu korun.

 

"Po důsledných výsleších byl sedmatřicetiletý muž z Brna obviněn ze spáchání série trestných činů loupeže, za což mu ze zákona hrozí až deset let vězení. Soud rozhodl o jeho vazebním stíhání, a tak ve středu odpoledne byl eskortován do vazební věznice," dodal mluvčí.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře