Reklama
reklama

Lupič cákal na přepadené benzín. Pak jim hrozil, že škrtne sirkou

Přepadené oběti na benzinových pumpách, ve směnárnách a hernách poléval sedmatřicetiletý muž z Brna benzinem a hrozil jim sirkami. V ruce měl i plynovou pistoli. Muže, který  má na svědomí nejméně čtrnáct loupeží, dopadli policisté v pondělí v Blansku.

Pátrání po tomto pachateli začalo při loupeži ve Starém Hrozenkově na začátku května, kdy maskovaný lupič přepadl pracovnici směnárny tak, že ji pocákal benzinem a hrozil zapálením.  Pachatele se sice v tu dobu nepodařilo odhalit, ale když došlo na konci května v Uherském Brodě k dalšímu přepadení herny rozléváním benzinu, začali kriminalisté skládat zjištěné střípky do mozaiky.

 

"Jedním z důležitých impulzů byla informace od policisty, který při výkonu služby zachytil registrační značku vozidla poblíž směnárny ve Starém Hrozenkově. Vydatně pomáhaly také informace od kolegů z kriminálky městského ředitelství v Brně, kteří pátrali po pachateli jiných loupeží, u nichž se jednotlivé poznatky začaly prolínat. Ze získaných detailních zdánlivě nesourodých informací dokázali kriminalisté poskládat obraz a začali podezřívat sedmatřicetiletého muže z Brna," uvedl k případu mluvčí policie Aleš Mergental.

 

Při vyšetřování předkládali kriminalisté důkazy k jednotlivým případům, z jejichž spáchání ho podezřívali a muž se k nim postupně přiznával. Celkově byl zadržený muž obviněn ze spáchání čtrnácti loupeží, kterých se dopustil na území Jihomoravského, Zlínského a Olomouckého kraje! Poprvé se vydal loupit na konci července 2012 v Brně. S plynovou pistolí v ruce přepadl hernu, v níž uloupil necelé dva tisíce korun. Na druhý den se vydal loupit v Brně znovu do jiné herny. Tam uloupil už přes sedmdesát tisíc korun. Část peněz použil na splacení dluhu, část peněz dal manželce na živobytí a domácnost a část prohrál v automatech. Poté si brigádně vydělával, ale práci stále nenašel, i když se snažil připravit na rekvalifikační kurzy nabízené úřadem práce.

 

V prosinci začal loupit znovu a intervaly jeho loupežných výjezdů se zkracovaly. Jezdil a přespával ve svém tmavě zeleném fordu. Před loupežemi se začal líčit maskovacím krémem a nalepovat si umělé vousy a obočí. K loupežím používal většinou plynovou pistoli. Ve třech případech postříkal osoby za pulty barů a směnárny benzinem, který na ně lil z plastové lahve a hrozil jim zapálením. Při loupežích neměl v úmyslu nikomu ublížit a nikoho při nich také nezranil. Uloupené peníze používal pro své živobytí a část dával manželce, které tvrdil, že je získal na fuškách. Část peněz naházel do hracích automatů. Celkově při loupežích získal téměř čtvrt milionu korun.

 

"Po důsledných výsleších byl sedmatřicetiletý muž z Brna obviněn ze spáchání série trestných činů loupeže, za což mu ze zákona hrozí až deset let vězení. Soud rozhodl o jeho vazebním stíhání, a tak ve středu odpoledne byl eskortován do vazební věznice," dodal mluvčí.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře