Reklama
reklama

Letní lest na Facebooku: Podvodnice nabízela levně chatu u Vranovské přehrady

Když paní Martina z Brna hledala pro svoji rodinu místo pro letní dovolenou, málem naletěla podvodníkům a málem přišla o nemalé peníze.

Ve zprávě na sociální síti jí „přistála“ nabídka ženy, která tvrdila, že pronajímá chatu ve Vranově nad Dyjí, nedaleko Vranovské přehrady. Žena poslala fotografie, za nádhernou roubenku s udržovanou zahradou, grilem a houpačkou pro děti chtěla šest tisíc za týden. Dva tisíce ale požadovala převést jako zálohu na ubytování na účet okamžitě. „Klidně bych jí ty peníze poslala, ale zdálo se mi divné, že má volný každý termín, který jsem navrhla. Proto jsem ji požádala o adresu a třeba internetové stránky, kde pronájem nabízí,“ popsala Martina.

V tom okamžiku ale nastal problém. Žena tvrdila, že informace o místu pobytu sdělí až po připsání částky na účet, že internetové stránky jsou nyní nefunkční a vytváří se. „V okamžiku, kdy k nabídce ubytování ještě přihodila sele na gril, bylo mi jasné, že jde o podvod,“ dodala Martina, která také hned zavolala na obecní úřad ve Vranově, aby si ověřila, že žádný takový dům ani chata ve Vranově neexistuje. Podvodnice nebo podvodník se pak na internetu ztratili, jejich profil, kde v přátelích měla jen tváře showbysnysu, také zmizel.

Na policii se Martina kvůli tomuto podvodu neobrátila. Policisté přesto upozorňují, aby byli lidé v komunikaci po internetu obezřetní. „Paní se zachovala správně. Před tím, než lidé odešlou peníze na účty za služby nebo zboží, měli by si ověřit, že daná nabídka vůbec existuje,“ potvrdila mluvčí policie Iva Šebková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře