Reklama
reklama

Kůň utekl z ohrady a zamířil na silnici, srazil ho kamion

K neobvyklé nehodě vyjížděli policisté ve středu ráno. U obce Sasina na Letovicku utekl majitelům z ohrady kůň a rozběhl se přímo na hlavní frekventovanou silnici I/43 mezi Brnem a Svitavami. Po srážce s náklaďákem kůň zemřel a řidič skončil v nemocnici.

Že se na silnici občas vyskytne zajíc nebo srna, už řidiče nepřekvapí, ale potkat se s koněm, to umí vytřít zrak. To se stalo čtyřiašedesátiletému řidiči nákladního auta dnes ráno. Zběhlý kůň se rozběhl po silnici směrem k Brnu.

„Řidič koně ve tmě zaregistroval na poslední chvíli a došlo ke střetu, po nárazu zůstal zaklíněný ve vozidle. Poté, co jej vyprostili hasiči, byl s lehkými zraněními převezen do nemocnice,“ uvedla mluvčí jihomoravské policie Iva Šebková.

Kůň srážku s autem nepřežil, způsobil však škodu dvě stě padesát tisíc korun. „Po dobu šetření nehody byl asi na půl hodiny hlavní tah v místě zcela neprůjezdný, poté byla ještě do doby odstranění nepojízdného nákladního vozidla doprava řízena policisty kyvadlově,“ dodala.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře