Reklama
reklama

Kůň utekl z ohrady a zamířil na silnici, srazil ho kamion

K neobvyklé nehodě vyjížděli policisté ve středu ráno. U obce Sasina na Letovicku utekl majitelům z ohrady kůň a rozběhl se přímo na hlavní frekventovanou silnici I/43 mezi Brnem a Svitavami. Po srážce s náklaďákem kůň zemřel a řidič skončil v nemocnici.

Že se na silnici občas vyskytne zajíc nebo srna, už řidiče nepřekvapí, ale potkat se s koněm, to umí vytřít zrak. To se stalo čtyřiašedesátiletému řidiči nákladního auta dnes ráno. Zběhlý kůň se rozběhl po silnici směrem k Brnu.

„Řidič koně ve tmě zaregistroval na poslední chvíli a došlo ke střetu, po nárazu zůstal zaklíněný ve vozidle. Poté, co jej vyprostili hasiči, byl s lehkými zraněními převezen do nemocnice,“ uvedla mluvčí jihomoravské policie Iva Šebková.

Kůň srážku s autem nepřežil, způsobil však škodu dvě stě padesát tisíc korun. „Po dobu šetření nehody byl asi na půl hodiny hlavní tah v místě zcela neprůjezdný, poté byla ještě do doby odstranění nepojízdného nákladního vozidla doprava řízena policisty kyvadlově,“ dodala.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře