Reklama
reklama

Kůň utekl z ohrady a zamířil na silnici, srazil ho kamion

K neobvyklé nehodě vyjížděli policisté ve středu ráno. U obce Sasina na Letovicku utekl majitelům z ohrady kůň a rozběhl se přímo na hlavní frekventovanou silnici I/43 mezi Brnem a Svitavami. Po srážce s náklaďákem kůň zemřel a řidič skončil v nemocnici.

Že se na silnici občas vyskytne zajíc nebo srna, už řidiče nepřekvapí, ale potkat se s koněm, to umí vytřít zrak. To se stalo čtyřiašedesátiletému řidiči nákladního auta dnes ráno. Zběhlý kůň se rozběhl po silnici směrem k Brnu.

„Řidič koně ve tmě zaregistroval na poslední chvíli a došlo ke střetu, po nárazu zůstal zaklíněný ve vozidle. Poté, co jej vyprostili hasiči, byl s lehkými zraněními převezen do nemocnice,“ uvedla mluvčí jihomoravské policie Iva Šebková.

Kůň srážku s autem nepřežil, způsobil však škodu dvě stě padesát tisíc korun. „Po dobu šetření nehody byl asi na půl hodiny hlavní tah v místě zcela neprůjezdný, poté byla ještě do doby odstranění nepojízdného nákladního vozidla doprava řízena policisty kyvadlově,“ dodala.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře