Reklama
reklama

Kriminalisté dopadli vraha, který ubil kamaráda sekyrou

Během pouhého týdne se jihomoravským kriminalistům podařilo objasnit vraždu teprve dvaadvacetiletého mladíka, ke které došlo v pátek 5. 12. v centru Brna.

V bytě na Grmelově ulici jej bez známek života našla jeho příbuzná. Policisté ihned začali zjišťovat veškeré informace, které by mohly vést k dopadení pachatele. Jejich úsilí slavilo úspěch už týden po spáchání skutku. Zadrželi sedmadvacetiletého mladíka z Brna, který se s poškozeným znal.

V osudné ráno přišel do jeho bytu a po hádce o dlužnou částku v řádu stokorun vzal z předsíně sekeru a mladíka ubil několika ranami do hlavy a dalších částí těla. Po brutálním útoku se snažil zamést stopy, přesto jej kriminalisté vypátrali a zadrželi.

Vyšetřovatel jej obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy, za který mu v tomto případě (kdy se skutku dopustil zvlášť trýznivým způsobem a pro majetkový prospěch) hrozí trest odnětí svobody až na doživotí. Mladík, který dosud nebyl trestaný a k vraždě se přiznal, je stíhaný vazebně.   

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře