Reklama
reklama

Klempíři nabídnou výměnu okapů a pak kradou. Hlavně v domech u starých lidí

Podvodní klempíři se slovensko-maďarským přízvukem se v posledních dnech zaměřili na seniory z Brněnska. Vykrádají jejich domy nebo požadují za mizerně odvedenou práci desetitisíce. Odměnu za práci si tak pořádně navyšují. Po povedených řemeslnících už pátrá policie. 

Pouhé dva dny měli senioři z Veverské Bitýšky dobrý pocit a radost z nových rýn na jejich rodinném domku. Práci odvedla trojice mužů, která se jim náhodně přihlásila. Při placení jim důchodci zaplatili dohodnutou částku. Povedené trio, které nehovořilo česky, ale s neurčitým slovensko-maďarským přízvukem, udeřilo v průběhu placení. Jeden z nich se dokázal dostat do rodinného domku, ten prohledal a ze zásuvky v pokoji odcizil sedmnáct tisíc korun v hotovosti. "Na krádež peněz přišel manželský pár až po dvou dnech a ohlásil vše na policii," potvrdil mluvčí policie Bohumil Malášek.

 

Podobný scénář měla o několik dní dříve v Hajanech práce tentokrát čtveřice mužů. Ti odvedli práci na rodinném domku devětašedesátiletého majitele. Při placení se zástupce dělníků vloudil do rodinného domku, kde po seniorovi důrazně požadoval za mizerně odvedenou práci nehorázných padesát tisíc korun. Muž s částkou nakonec souhlasil. To ale rádoby klempíři nestačilo. Dokázal totiž z trezoru majitele domku odcizit dalších sedm tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře