Reklama
reklama

Kdo chtěl dnes na poštu v Řečkovicích, měl smůlu. Unikal tam plyn

Policie a hasiči dnes na více než pět hodin uzavřeli Měřičkovu ulici v Brně – Řečkovicích. „Důvodem byl masivní únik plynu, evakuace obyvatel ale nebyla nutná,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Únik plynu zavinila technická závada na plynovodu.

Kvůli naměřené vysoké koncentraci plynu, místy až 70 procent, nemohli ulicí jezdit auta ani chodit lidé. Nedostali se tak ani do budovy pošty, která v ulici sídlí. Pracovníci plynáren se snažili najít, odkud plyn unikal. Hasiči se mezitím snažili plyn vytlačit ze šachty za pomoci větráku. „K odvětrání byly použity speciální ventilátory do výbušného prostředí. Povolána byla jednotka z Čepra Střelice, která také disponuje tímto speciálním zařízením,“ dodal Mikoška.

Ačkoliv se jednalo o velký únik, policisté nemuseli nikoho evakuovat, neboť plyn se nerozšířil do okolních ulic a obytných domů.  Zůstal jen v šachtě pod silnicí.

V odpoledních hodinách byla už ulice průjezdná.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře