Reklama
reklama

Kdo chtěl dnes na poštu v Řečkovicích, měl smůlu. Unikal tam plyn

Policie a hasiči dnes na více než pět hodin uzavřeli Měřičkovu ulici v Brně – Řečkovicích. „Důvodem byl masivní únik plynu, evakuace obyvatel ale nebyla nutná,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Únik plynu zavinila technická závada na plynovodu.

Kvůli naměřené vysoké koncentraci plynu, místy až 70 procent, nemohli ulicí jezdit auta ani chodit lidé. Nedostali se tak ani do budovy pošty, která v ulici sídlí. Pracovníci plynáren se snažili najít, odkud plyn unikal. Hasiči se mezitím snažili plyn vytlačit ze šachty za pomoci větráku. „K odvětrání byly použity speciální ventilátory do výbušného prostředí. Povolána byla jednotka z Čepra Střelice, která také disponuje tímto speciálním zařízením,“ dodal Mikoška.

Ačkoliv se jednalo o velký únik, policisté nemuseli nikoho evakuovat, neboť plyn se nerozšířil do okolních ulic a obytných domů.  Zůstal jen v šachtě pod silnicí.

V odpoledních hodinách byla už ulice průjezdná.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře