Reklama
reklama

Kauza zavražděného Tofla: Vím, kde je zbraň, ale já nestřílel

Za vraždu bývalého policisty Michala Tofla, která se stala v červnu 2010 v Brně - Žebětíně, byli odsouzeni na devatenáct let za mřížemi Radek Sobotka a Tomáš Trkan. Sobotka, který doposud tvrdil, že o vraždě nic neví, dnes ale u Vrchního soudu v Olomouci změnil výpověď. Podle něj je samopal v rybníce a střílel z něj Trkan. Případ se tak vrací zpět na Krajský soud v Brně.

Jelikož došlo k zásadní změně a Sobotka změnil výpověď, uvedl nové skutečnosti, je třeba podle soudu doplnit důkazy. Podle původního rozsudku měl střílet Sobotka, Trkan byl potrestán za návod k vraždě. Sobotka ale ve středu u soudu uvedl, že nechce být souzen za vraždu, kterou nespáchal.

Podle něj vzali s Trkanem zakázku za dvě stě tisíc korun, aby rozstříleli auto, o vraždě se ale zpočátku nemluvilo, řidič měl být pouze zastrašen. V osudný červen měl na přijíždějící vozidlo střílet Trkan z nedalekého lesa. „Když přijíždělo auto, dal jsem znamení, sehnul jsem se před vozidlo a dělal jsem, že si zavazuju tkaničky,“ uvedl Sobotka. Následně se měla ozvat série ran a oba muži prý poté ujeli na kradených kolech. Sám měl za pomoc dostat padesát tisíc korun.

Sobotka označil i místo v rybníku, kde měli samopal zahodit, je ochoten se podrobit výslechu na detektoru lži, rekonstrukci na místě činu i znaleckému zkoumání. Trkan to ale popřel. „Několik měsíců ve vězení vím, že se Sobotka takto chystá vypovídat. Byl jsem zatčen až pětadvacet měsíců po vraždě. Copak myslíte, že bych v rybníce tu zbraň nechal, kdybych věděl, že tam pořád je,“ obrátil proti Sobotkovi Trkan.

Trkanův obhájce uvedl, že se tím Sobotka sám usvědčil. „Ten, kdo ví, kde se nachází vražedná zbraň, tak se dá z toho lehce vyvodit, zda čin spáchal. Pan Sobotka změnil takto svou výpověď, je schopen označit, kde se zbraň nachází, dokonale se usvědčil," uvedl obhájce Roman Šteffel.

Tofl zemřel 14. června 2010 před svým domem v Brně - Žebětíně, když se vracel v noci autem domů. Vůz po střelbě narazil do světla, Tofl dostal střelu do břicha a na místě zemřel. Vraždu si podle obžaloby objednal podnikatel Petr Pavel Bezděkovský, motivem činu byly zřejmě finanční spory. Bezděkovský se v červnu 2012 oběsil v cele vazební věznice v Olomouci.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře