Reklama
reklama

Kapsáři mají v obchodech žně. Číhají na nepozornost nakupujících

Nákupní předvánoční shon, davy lidí. Tlačenice na parkovištích i mezi regály. Ideální příležitost pro kapsáře, kteří číhají na nepozornost nakupujících. Stačí okamžik a okradený je bez peněženky nebo tašky. Policisté proto hlídkují před supermarkety a varují nakupující před kapsáři.

Policisté dnes zamířili do nákupních center, kde rozdávali informační letáky, z nichž se nakupující dozvěděli, jakými způsoby lze zlodějům zabránit v tom, aby zákazníky neokradli.  Kapsářům totiž mnohdy stačí k provedení krádeže pouze krátký okamžik. Svoji pozornost by lidé měli věnovali také zaparkovaným autům před obchodním domem. „Mnozí řidiči nechali ve vozidlech cenné věci, které by mohly přilákat zloděje. Věříme, že preventivní rady si lidé vezmou k srdci a budou si na své osobní věci dávat pozor,“ uvedla mluvčí policie Kamila Haraštová.

Scénář ke krádeží bývá většinou stejný. Lidé nechají v nákupních vozících tašky a batohy bez dozoru nebo si nehlídají své peněženky v kapsách. Většinou vyjedou s plným nákupním vozíkem před obchod. Tašku nechají ve vozíku a začnou skládat věci do auta. Zloději stačí mžik a už bez tašky s doklady a penězi. Nebo nechají tašku ve vozíku a jdou k jinému regálu. Spousta lidí dělá také obrovskou chybu, že v peněženkách kromě platebních karet má na papírku napsaný přístupový kód. Ve chvilce tak mohou přijít o velké peníze.

Policisty v uniformách v obchodech si lidé dnes pochvalovali. „Člověk je hned klidnější, myslím, že když kapsáři vidí uniformu, netroufnou si krást,“ zvažovala jedna z nakupujících.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře