Reklama
reklama

Kapsáři mají v obchodech žně. Číhají na nepozornost nakupujících

Nákupní předvánoční shon, davy lidí. Tlačenice na parkovištích i mezi regály. Ideální příležitost pro kapsáře, kteří číhají na nepozornost nakupujících. Stačí okamžik a okradený je bez peněženky nebo tašky. Policisté proto hlídkují před supermarkety a varují nakupující před kapsáři.

Policisté dnes zamířili do nákupních center, kde rozdávali informační letáky, z nichž se nakupující dozvěděli, jakými způsoby lze zlodějům zabránit v tom, aby zákazníky neokradli.  Kapsářům totiž mnohdy stačí k provedení krádeže pouze krátký okamžik. Svoji pozornost by lidé měli věnovali také zaparkovaným autům před obchodním domem. „Mnozí řidiči nechali ve vozidlech cenné věci, které by mohly přilákat zloděje. Věříme, že preventivní rady si lidé vezmou k srdci a budou si na své osobní věci dávat pozor,“ uvedla mluvčí policie Kamila Haraštová.

Scénář ke krádeží bývá většinou stejný. Lidé nechají v nákupních vozících tašky a batohy bez dozoru nebo si nehlídají své peněženky v kapsách. Většinou vyjedou s plným nákupním vozíkem před obchod. Tašku nechají ve vozíku a začnou skládat věci do auta. Zloději stačí mžik a už bez tašky s doklady a penězi. Nebo nechají tašku ve vozíku a jdou k jinému regálu. Spousta lidí dělá také obrovskou chybu, že v peněženkách kromě platebních karet má na papírku napsaný přístupový kód. Ve chvilce tak mohou přijít o velké peníze.

Policisty v uniformách v obchodech si lidé dnes pochvalovali. „Člověk je hned klidnější, myslím, že když kapsáři vidí uniformu, netroufnou si krást,“ zvažovala jedna z nakupujících.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře