Reklama
reklama

Kamiony převážely ze Slovenska padělané zboží za 20 milionů korun

Dva kamiony naplněné pravděpodobně padělaným zbožím odhalili v uplynulých dnech celníci na jižní Moravě. Prodejní hodnota originálů by přesáhla 20 milionů korun.

Při kontrolei na dálnici D2 ve směru na Brno si celníci vytipovali nákladní vozidlo s přívěsem s polskou státní poznávací značkou. Podle předloženého mezinárodního nákladního listu CMR se mělo jednat o textil ze Slovenska. Po otevření nákladového prostoru však celníci zjistili, že náklad by mohl být původem z Turecka.

Následně celníci našli v kabině vozu krabičky tureckých cigaret a jeden z řidičů přiznal, že zboží nakládali už v Turecku. Vzhledem ke zjištěným okolnostem se celníci rozhodli pro úplnou vnitřní kontrolu. Zjistili, že převážná většina zboží (textil, etikety, táhla k zipům) je opatřena logy ochranných známek. Z důvodu podezření, že by se mohlo jednat o padělky, celníci zboží zajistili.

Obdobná situace se odehrála několik dní po té. Opět nákladní vozidlo s polskou státní poznávací značkou převážející textil. Tentokrát řidič předložil dva doklady CMR, a to z Turecka na Slovensko a ze Slovenska do Polska. Jednalo se o náklad prakticky stejného charakteru – textil, obuv, kabelky s logy ochranných známek.

Z obou kamionů celníci zajistili celkem 19.718 kusů či párů zboží. Pokud se potvrdí podezření, že se jedná o padělky, bude s největší pravděpodobností zabráno a posléze zničeno.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Komentáře