Reklama
reklama

Kamiony převážely ze Slovenska padělané zboží za 20 milionů korun

Dva kamiony naplněné pravděpodobně padělaným zbožím odhalili v uplynulých dnech celníci na jižní Moravě. Prodejní hodnota originálů by přesáhla 20 milionů korun.

Při kontrolei na dálnici D2 ve směru na Brno si celníci vytipovali nákladní vozidlo s přívěsem s polskou státní poznávací značkou. Podle předloženého mezinárodního nákladního listu CMR se mělo jednat o textil ze Slovenska. Po otevření nákladového prostoru však celníci zjistili, že náklad by mohl být původem z Turecka.

Následně celníci našli v kabině vozu krabičky tureckých cigaret a jeden z řidičů přiznal, že zboží nakládali už v Turecku. Vzhledem ke zjištěným okolnostem se celníci rozhodli pro úplnou vnitřní kontrolu. Zjistili, že převážná většina zboží (textil, etikety, táhla k zipům) je opatřena logy ochranných známek. Z důvodu podezření, že by se mohlo jednat o padělky, celníci zboží zajistili.

Obdobná situace se odehrála několik dní po té. Opět nákladní vozidlo s polskou státní poznávací značkou převážející textil. Tentokrát řidič předložil dva doklady CMR, a to z Turecka na Slovensko a ze Slovenska do Polska. Jednalo se o náklad prakticky stejného charakteru – textil, obuv, kabelky s logy ochranných známek.

Z obou kamionů celníci zajistili celkem 19.718 kusů či párů zboží. Pokud se potvrdí podezření, že se jedná o padělky, bude s největší pravděpodobností zabráno a posléze zničeno.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře