Reklama
reklama

Jedna chata u Příbrami shořela, druhou chatu oheň vážně poškodil

K požáru chaty u Příbrami na Moravě vyjížděli v pátek odpoledne hasiči. Chata a její okolí pravděpodobně začaly hořet poté, co v blízkosti někdo rozdělal otevřený oheň.

Již při příjezdu prvních jednotek na místo požáru bylo zřejmé, že požár zcela zničil dvoupodlažní chatu o rozměrech asi 10 na 10 metrů a plameny zasáhly také těsně sousedící přízemní chatu, kde poškodily stěnu a střechu.

„Hasiči nasadili pět vodních proudů. Sousedící chatu před plameny uchránili a oheň se jim podařilo dostat pod kontrolu. Z hořící chaty vynesli propanbutanovou tlakovou láhev a začali ji ochlazovat,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

K odvětrání obou objektů použili hasiči  přetlakové ventilátory. Museli také rozebrat část poškozené střechy na sousední chatě. Večer po osmé hodině se jim podařilo dohasit i poslední ohniska požáru.

Vyšetřovatel příčin požárů stanovil předběžně škodu na 900 tisíc korun. Jako příčina je zatím nejpravděpodobnější nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm. Při požáru se nikdo nezranil.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře