Reklama
reklama

Honička po Brně začala potom, co řidič zaparkoval na chodníku před vstupem do ředitelství městské policie

Přímo před ředitelství městské policie ve Štefánikově ulici najel v pátek dopoledne po chodníku osobním autem třiapadesátiletý řidič. 

Vůz tam odstavil, a když ho pracovnice ostrahy přišla požádat, aby si přeparkoval a přestal chodník blokovat, začal vůči ní být agresivní a snažil se ji tělem odtlačit. Vešla proto do budovy, odkud si přivolala na pomoc nejbližší hlídku, zatímco si řidič své auto na chodníku fotografoval z různých úhlů. Na výhrady civilní zaměstnankyně muž sice nebral ohled, jakmile však zaslechl majáky přijíždějící autohlídky, okamžitě nasedl do auta a začal ujíždět. Strážníci ho pronásledovali Hrnčířskou a Bayerovou ulicí. Během jízdy řidič strážníkům kličkováním bránil v předjetí, najížděl do protisměru a prudce brzdil. Na křižovatce s Kotlářskou ulicí dokonce projel na červenou. Strážníci ovšem po celou dobu pronásledování předávali informace o jeho jízdě dalším dvěma hlídkám v nejbližším okolí. Jedna z nich zahradila řidiči výjezd z jednosměrky v Botanické ulici, a tak se ocitl v sevření mezi dvěma služebními vozy. Ze svého automobilu vystoupil pod hrozbou namířené služební zbraně. Situaci potom zlehčoval a strážníkům své chování vysvětlil tak, že zákony jsou od toho, aby se porušovaly. Případ městská policie předává kolegům z Policie České republiky pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu. Jejich hlídka již na místě provedla muži test na drogy i alkohol, požití návykových látek zkoušky nepotvrdily. 

Autor: 
admin
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře