Reklama
reklama

Hlídky zasahují proti prodejcům neoprávněně nabízejícím parfémy a hodinky

Brněnští strážníci upozorňují na nepoctivé praktiky, které se v posledních týdnech rozšířily po celém městě, a to zejména na parkovištích u nákupních center a supermarketů.

Jednotlivci i menší skupinky pouličních obchodníků zastavují převážně důchodce a osamělé ženy a navzdory zákazu pochůzkového prodeje jim velmi neodbytně nabízejí parfémy a hodinky. Dvacetiletého slovensky hovořícího mladíka takto strážníci přistihli v pátek odpoledne za poslední tři měsíce již pošesté. I tentokrát mu uložili blokovou pokutu v maximální možné výši jednoho tisíce korun a z místa ho vykázali. Lidé, na které by prodejci s podobnými nabídkami dotírali, se mohou ihned po setkání s nimi obrátit na linku 156. Informace staršího data bohužel zpravidla k dopadení podezřelých nevedou. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Komentáře