Reklama
reklama

Hledaný muž přesednul z taxíka rovnou do policejního auta.

Zážitek jako z akčního filmu má za sebou třiačtyřicetiletý taxikář. Když vezl zákazníka do centra Brna, jistě nečekal, že jejich cesta skončí už na Mendlově náměstí. V autě totiž vezl celostátně hledaného zločince.

Policisté disponovali informací, že by se v taxíku měl nacházet muž, na kterého soudce vydal příkaz k zatčení. „Vzhledem k možnosti, že by hledaný muž mohl použít taxikáře jako rukojmí nebo jeho vozidlo jako zbraň, byli policisté nuceni postupovat maximálně rychle a důrazně,“ vysvětlil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Za použití majáku i sirény tak policisté taxík zablokovali. Vzápětí už hledaný muž uposlechl výzvy s výstrahou, opustil automobil a lehl si na zem. S pouty na rukou pak muž přestoupil do policejního vozu.

Překvapený taxikář byl po kontrole totožnosti propuštěn. Hledaný muž skončil v cele na nejbližším obvodním oddělení, kam si pro něj přijeli policisté z útvaru, který pátrání vyhlásil.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře