Reklama
reklama

Hledaný muž přesednul z taxíka rovnou do policejního auta.

Zážitek jako z akčního filmu má za sebou třiačtyřicetiletý taxikář. Když vezl zákazníka do centra Brna, jistě nečekal, že jejich cesta skončí už na Mendlově náměstí. V autě totiž vezl celostátně hledaného zločince.

Policisté disponovali informací, že by se v taxíku měl nacházet muž, na kterého soudce vydal příkaz k zatčení. „Vzhledem k možnosti, že by hledaný muž mohl použít taxikáře jako rukojmí nebo jeho vozidlo jako zbraň, byli policisté nuceni postupovat maximálně rychle a důrazně,“ vysvětlil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Za použití majáku i sirény tak policisté taxík zablokovali. Vzápětí už hledaný muž uposlechl výzvy s výstrahou, opustil automobil a lehl si na zem. S pouty na rukou pak muž přestoupil do policejního vozu.

Překvapený taxikář byl po kontrole totožnosti propuštěn. Hledaný muž skončil v cele na nejbližším obvodním oddělení, kam si pro něj přijeli policisté z útvaru, který pátrání vyhlásil.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře