Reklama
reklama

Hlásili se na pozici asistenta manažera, místo toho se podíleli na podvodu

Brněnští kriminalisté řešili v poslední době mimo jiného 31 vcelku netradičních případů. Pachateli byli většinou lidé bez práce či matky na rodičovské dovolené.

Vše odstartovala snaha o přivýdělek a lákavý inzerát na pozici asistenta manažera, například cestovní kanceláře. Zájemci o práci vyplnili dotazník a po „přijetí“ kromě pracovní smlouvy dorazila na jejich tuzemský účet takzvaná ověřovací platba.

Organizátoři podvodů přinutili svou oběť k okamžitému výběru hotovosti a odeslání peněz do ciziny, většinou mimo země EU. Zprostředkovatelé přesunu peněz za to dostali minimální provizi a v té době ještě netušili, že se ze slibované dlouhodobé spolupráce stal jednorázový obchod a taky začátek problémů.

Policie varuje všechny občany, aby než kývnou na podobné rádoby výhodné nabídky, dobře si rozmysleli veškerá rizika. Posílat peníze v hotovosti neznámým lidem je přinejmenším velmi podezřelé. 

Za legalizaci výnosů z trestné činnosti sice nehrozí exemplární tresty, ale informace o odsouzení, byť za nedbalostní trestný čin, při hledání dalšího zaměstnání rozhodně nepomůže.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře