Reklama
reklama

Hlásili se na pozici asistenta manažera, místo toho se podíleli na podvodu

Brněnští kriminalisté řešili v poslední době mimo jiného 31 vcelku netradičních případů. Pachateli byli většinou lidé bez práce či matky na rodičovské dovolené.

Vše odstartovala snaha o přivýdělek a lákavý inzerát na pozici asistenta manažera, například cestovní kanceláře. Zájemci o práci vyplnili dotazník a po „přijetí“ kromě pracovní smlouvy dorazila na jejich tuzemský účet takzvaná ověřovací platba.

Organizátoři podvodů přinutili svou oběť k okamžitému výběru hotovosti a odeslání peněz do ciziny, většinou mimo země EU. Zprostředkovatelé přesunu peněz za to dostali minimální provizi a v té době ještě netušili, že se ze slibované dlouhodobé spolupráce stal jednorázový obchod a taky začátek problémů.

Policie varuje všechny občany, aby než kývnou na podobné rádoby výhodné nabídky, dobře si rozmysleli veškerá rizika. Posílat peníze v hotovosti neznámým lidem je přinejmenším velmi podezřelé. 

Za legalizaci výnosů z trestné činnosti sice nehrozí exemplární tresty, ale informace o odsouzení, byť za nedbalostní trestný čin, při hledání dalšího zaměstnání rozhodně nepomůže.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Komentáře