Reklama
reklama

Hasiči se potýkali za jeden den s mnoha požáry, nejčastěji hořela pole

Přes třicet nahlášených požárů museli jihomoravští hasiči řešit v sobotu, kdy byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Při nich vznikla škoda za více než 1 360 000 korun, největší na čtyřiceti hektarech obilí v Újezdě na Znojemsku.

„Největší počet událostí hasiči řešili v územním odboru Brno, jednotky musely uhasit jedenáct požárů z dvaceti devíti na tomto území,“ uvedl mluvčí hasičů David Jirouš. Šest požárů vzniklo na Břeclavsku, sedm na Znojemsku, dva na Vyškovsku a po jednom v okrese Blansko a Hodonín.

 

„V celém kraji tak hasiči během slunečné soboty vyjížděli ke dvaapadesáti událostem, z toho v jednatřiceti případech se jednalo o požár pole,“ dodal Jirouš. Podle něj řešili hasiči o patnáct událostí více než je celoroční denní průměr.

 

   

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře