Reklama
reklama

Hasiči kvůli námraze zasahovali u dvou desítek dopravních nehod

Od nedělního odpoledne do pondělního rána vyjížděli jihomoravští hasiči ke dvěma desítkám dopravních nehod na zledovatělé silnice. V neděli večer bylo při nehodě v Syrovicích zraněno sedm osob. Ledovka komplikovala zasahujícím hasičům práci, museli také odstraňovat popadané stromy a větve. 

K nejzávažnější události vyslalo operační středisko jednotky z Židlochovic a Brna-BVV v neděli ve 21.01 hod. do Syrovic. Na silně zledovatělém povrchu havarovala 3 vozidla. Při příjezdu hasičů bylo v péči posádek ZZS JMK celkem 7 zraněných osob. Hasiči osvětlili místo události a pomohli specializované firmě s odstraněním havarovaných automobilů.

Další 4 vozidla havarovala na zledovatělém povrchu v Žarošicích. Hasiči z PS Kyjov a JSDH Žarošice mohli zahájit odtah vozidel až po ošetření komunikace sypačem. U nehody nebyl nikdo zraněn.

V pondělí v 06.20 hodin vyjely jednotky z PS Hustopeče a Židlochovice k dopravní nehodě do Velkých Němčic. Při nehodě dvou osobních vozidel byly zraněny 3 osoby. Jednoho z řidičů museli hasiči z havarovaného vozidla vyprostit a poskytli mu předlékařskou pomoc. Všechny zraněné převzala do své péče ZZS JMK.

Zledovatělá vozovka komplikovala také dopravu hasičů z PS Ivančice a Pohořelice k nehodě u Pravlova dnes krátce před 7mou ráno. Jednoho ze čtyř zraněných členů posádky museli hasiči z vozidla vyprošťovat. Komunikace byla po dobu záchranných a likvidačních prací obousměrně uzavřena.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře