Reklama
reklama

Hasiči kvůli námraze zasahovali u dvou desítek dopravních nehod

Od nedělního odpoledne do pondělního rána vyjížděli jihomoravští hasiči ke dvěma desítkám dopravních nehod na zledovatělé silnice. V neděli večer bylo při nehodě v Syrovicích zraněno sedm osob. Ledovka komplikovala zasahujícím hasičům práci, museli také odstraňovat popadané stromy a větve. 

K nejzávažnější události vyslalo operační středisko jednotky z Židlochovic a Brna-BVV v neděli ve 21.01 hod. do Syrovic. Na silně zledovatělém povrchu havarovala 3 vozidla. Při příjezdu hasičů bylo v péči posádek ZZS JMK celkem 7 zraněných osob. Hasiči osvětlili místo události a pomohli specializované firmě s odstraněním havarovaných automobilů.

Další 4 vozidla havarovala na zledovatělém povrchu v Žarošicích. Hasiči z PS Kyjov a JSDH Žarošice mohli zahájit odtah vozidel až po ošetření komunikace sypačem. U nehody nebyl nikdo zraněn.

V pondělí v 06.20 hodin vyjely jednotky z PS Hustopeče a Židlochovice k dopravní nehodě do Velkých Němčic. Při nehodě dvou osobních vozidel byly zraněny 3 osoby. Jednoho z řidičů museli hasiči z havarovaného vozidla vyprostit a poskytli mu předlékařskou pomoc. Všechny zraněné převzala do své péče ZZS JMK.

Zledovatělá vozovka komplikovala také dopravu hasičů z PS Ivančice a Pohořelice k nehodě u Pravlova dnes krátce před 7mou ráno. Jednoho ze čtyř zraněných členů posádky museli hasiči z vozidla vyprošťovat. Komunikace byla po dobu záchranných a likvidačních prací obousměrně uzavřena.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře