Reklama
reklama

Hasiči bojovali s ohněm v zahradnictví, silnice jim pod auty namrzala a kouzala

Požár budovy bývalého zahradnictví v Bělohorské ulici v Brně Židenicích zaměstnal v neděli čtyři hasičské jednotky. A zásah ztěžovala hasičům silná námraza na silnici.

Ohněm byla zasažena dvoupodlažní budovu o rozměrech 20 x 40 metů, požár se postupně šířil i do druhého patra. V boji proti plamenům hasiči natáhli tři vodní proudy. Po uhašení prvního patra se hasiči přesunuli do druhého patra a proti plamenům natáhli další čtyři vodní proudy. Velitel hasičů dokonce požádal o velkoobjemovou cisternu a vyhlásil druhý stupeň poplachu.

„Hašení probíhalo i z výškové techniky jedním vodním proudem. Voda k hašení požáru se dopravovala kyvadlovou dopravou z nadzemního hydrantu. Silná námraza komunikace ale ztěžovala hasičům zásah, proto velitel zásahu požádal o posyp komunikace v celé délce,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Příkaský.

Vyšetřovatel stanovil předběžně škodu na 100 tisíc korun. Při zásahu se lehce zranil jeden hasič, drát mu propíchl rukavici.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře