Reklama
reklama

Hasiči bojovali s ohněm v zahradnictví, silnice jim pod auty namrzala a kouzala

Požár budovy bývalého zahradnictví v Bělohorské ulici v Brně Židenicích zaměstnal v neděli čtyři hasičské jednotky. A zásah ztěžovala hasičům silná námraza na silnici.

Ohněm byla zasažena dvoupodlažní budovu o rozměrech 20 x 40 metů, požár se postupně šířil i do druhého patra. V boji proti plamenům hasiči natáhli tři vodní proudy. Po uhašení prvního patra se hasiči přesunuli do druhého patra a proti plamenům natáhli další čtyři vodní proudy. Velitel hasičů dokonce požádal o velkoobjemovou cisternu a vyhlásil druhý stupeň poplachu.

„Hašení probíhalo i z výškové techniky jedním vodním proudem. Voda k hašení požáru se dopravovala kyvadlovou dopravou z nadzemního hydrantu. Silná námraza komunikace ale ztěžovala hasičům zásah, proto velitel zásahu požádal o posyp komunikace v celé délce,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Příkaský.

Vyšetřovatel stanovil předběžně škodu na 100 tisíc korun. Při zásahu se lehce zranil jeden hasič, drát mu propíchl rukavici.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře