Reklama
reklama

Hasiče zaměstnal v neděli silný vítr, měli v kraji přes 70 výjezdů

Hasiče v Jihomoravském kraji zaměstnal v neděli silný vítr, kvůli kterému vyjeli k sedmdesáti případům. Zasahovali u utržených střech, zlomeného elektrického sloupu a u popadaných stromů.

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu s platností na 16 března od 3 hodin do 20 hodin na jev silný vítr. Rychlost větru dosahovala 8 až 12 metrů za sekundu v některých případech až nárazově 25 metrů za sekundu.

Silné poryvy větru dnes zasáhly především okresy Znojmo, Brno-venkov, Brno-město a Blansko a zaměstnaly několik desítek hasičských jednotek.

Nejvíce práce s uvolněnými plechy na střechách domů měli hasiči v Brně, na ulicích Armenská, Merhautova, Provazníkova. Jednotky provedly provizorní upevnění volných plechů a za použití rozbrušovací pily odstranily části, které hrozily utržením.

Mimo Brno hasiče nejvíce zaměstnaly popadané stromy přes komunikace, které jednotky odstraňovaly pomocí motorové pily. V obci Přibice spadl zlomený sloup s telekomunikačním vedením do vlakového kolejiště. Jednotka za pomocí motorové pily uvolnila kolejiště. Trať byla po dobu zásahu uzavřena. Překážka nezpůsobila komplikaci v dopravě.

Na Blanensku v obci Žďárná museli hasiči pomocí automobilové plošiny a lezecké techniky zajišťovat utrženou střechu.

Nejvíce škody napáchal silný vítr na Znojemsku. V obci Blížkovice měli hasiči hodně práce s přibitím plechové střechy o rozměrech asi 30x10 metrů. V obci Práče ukotvili střechu pomocí lan na obchodě s potravinami. Na ulici Dyjská ve Znojmě spadla vzrostlá lípa na budovu patřící nemocnici. Strom při pádu poškodil střechu a okna. Hasiči strom odtáhli a rozřezali.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře