Reklama
reklama

Hasiče zaměstnal v neděli silný vítr, měli v kraji přes 70 výjezdů

Hasiče v Jihomoravském kraji zaměstnal v neděli silný vítr, kvůli kterému vyjeli k sedmdesáti případům. Zasahovali u utržených střech, zlomeného elektrického sloupu a u popadaných stromů.

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu s platností na 16 března od 3 hodin do 20 hodin na jev silný vítr. Rychlost větru dosahovala 8 až 12 metrů za sekundu v některých případech až nárazově 25 metrů za sekundu.

Silné poryvy větru dnes zasáhly především okresy Znojmo, Brno-venkov, Brno-město a Blansko a zaměstnaly několik desítek hasičských jednotek.

Nejvíce práce s uvolněnými plechy na střechách domů měli hasiči v Brně, na ulicích Armenská, Merhautova, Provazníkova. Jednotky provedly provizorní upevnění volných plechů a za použití rozbrušovací pily odstranily části, které hrozily utržením.

Mimo Brno hasiče nejvíce zaměstnaly popadané stromy přes komunikace, které jednotky odstraňovaly pomocí motorové pily. V obci Přibice spadl zlomený sloup s telekomunikačním vedením do vlakového kolejiště. Jednotka za pomocí motorové pily uvolnila kolejiště. Trať byla po dobu zásahu uzavřena. Překážka nezpůsobila komplikaci v dopravě.

Na Blanensku v obci Žďárná museli hasiči pomocí automobilové plošiny a lezecké techniky zajišťovat utrženou střechu.

Nejvíce škody napáchal silný vítr na Znojemsku. V obci Blížkovice měli hasiči hodně práce s přibitím plechové střechy o rozměrech asi 30x10 metrů. V obci Práče ukotvili střechu pomocí lan na obchodě s potravinami. Na ulici Dyjská ve Znojmě spadla vzrostlá lípa na budovu patřící nemocnici. Strom při pádu poškodil střechu a okna. Hasiči strom odtáhli a rozřezali.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře