Reklama
reklama

Gang vozil léky z Polska. Vyráběl pervitin a pěstoval marihuanu

Na Blanensku, Brněnsku a Vysočině prodával drogy sedmičlenný gang, který nyní skončil v rukách policie. Z léků dovážených z Polska dokázal vyrobit pervitin za půl milionu korun. Výrobci a dealeři drog mohou u soudu dostat tresty od dvou do deseti let.

Drogu vařili v několika rodinných domech . Pěstovali také marihuanu. Policie gang rozprášila již loni v září. Při zatýkání našli policisté u některých členů gangu také zbraně. „Jedná se o výjimečný případ kvůli množství osob, které jsou do něj zapojené. Také po stránce organizační nemá obdoby," konstatovala policejní mluvčí Iva Šebková. Vyšetřovací spis má přes jeden tisíc stran, vyslechnuto bylo přes padesát svědků.

 

Obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látka a s jedy, si vyslechlo sedm pachatelů. Mezi nimi je i čtyřiapadesátiletá žena. Tři z nich jsou ve vazbě a zbylé čtyři stíhá policie na svobodě. Hlavou skupiny byl pětatřicetiletý muž z Rájce-Jestřebí. Léky a další potřebné chemikálie dva muži převáželi z Polska. „Na místech,  kde bychom to skutečně nečekali, léky zpracovávali na drogy. Vyrobili a dále prodali nejméně dvě stě padesát gramů pervitinu, přičemž za gram drogy si účtovali od patnácti set do dvou tisíc korun.

 

Policisté při domovních prohlídkách zjistili, že u svých přátel nebo příbuzných pěstovali i marihuanu. „Konkrétně šlo o obce Rájec-Jestřebí, Hradisko, Petrovice, Nedvědice a Křižanov," vyjmenovala Šebková. Na zatýkání jednotlivých se podílela zásahová jednotka, někteří pachatelé byli totiž ozbrojeni.

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře