Reklama
reklama

Gang vozil léky z Polska. Vyráběl pervitin a pěstoval marihuanu

Na Blanensku, Brněnsku a Vysočině prodával drogy sedmičlenný gang, který nyní skončil v rukách policie. Z léků dovážených z Polska dokázal vyrobit pervitin za půl milionu korun. Výrobci a dealeři drog mohou u soudu dostat tresty od dvou do deseti let.

Drogu vařili v několika rodinných domech . Pěstovali také marihuanu. Policie gang rozprášila již loni v září. Při zatýkání našli policisté u některých členů gangu také zbraně. „Jedná se o výjimečný případ kvůli množství osob, které jsou do něj zapojené. Také po stránce organizační nemá obdoby," konstatovala policejní mluvčí Iva Šebková. Vyšetřovací spis má přes jeden tisíc stran, vyslechnuto bylo přes padesát svědků.

 

Obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látka a s jedy, si vyslechlo sedm pachatelů. Mezi nimi je i čtyřiapadesátiletá žena. Tři z nich jsou ve vazbě a zbylé čtyři stíhá policie na svobodě. Hlavou skupiny byl pětatřicetiletý muž z Rájce-Jestřebí. Léky a další potřebné chemikálie dva muži převáželi z Polska. „Na místech,  kde bychom to skutečně nečekali, léky zpracovávali na drogy. Vyrobili a dále prodali nejméně dvě stě padesát gramů pervitinu, přičemž za gram drogy si účtovali od patnácti set do dvou tisíc korun.

 

Policisté při domovních prohlídkách zjistili, že u svých přátel nebo příbuzných pěstovali i marihuanu. „Konkrétně šlo o obce Rájec-Jestřebí, Hradisko, Petrovice, Nedvědice a Křižanov," vyjmenovala Šebková. Na zatýkání jednotlivých se podílela zásahová jednotka, někteří pachatelé byli totiž ozbrojeni.

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře