Reklama
reklama

FOTOGALERIE: V brněnském tunelu vyprošťovali hasiči zraněného z auta

Po osmé hodině večer se v Královopolském tunelu v Brně srazila dvě auta. Hasiči museli vyprostit zraněného muže. Doprava stála. Takový byl scénář cvičení složek Integrovaného záchranného systému.

Plánované přerušení provozu v tunelu využili hasiči k nácviku činností souvisejících s dopravní nehodou. Zásah v tunelu je totiž velmi specifický a jednotky musí postupovat podle předem stanovených plánů. Vždy je nezbytné ujistit se, že nemůže dojít ke střetu zasahujících vozů s auty pohybujícími se v tunelu. To zvláště v případě, kdy jednotky najíždějí do protisměrného tubusu. K zásahu se totiž využívají tunelové spojky, které propojují oba tubusy.

"Hasiči při cvičení simulovali obousměrný provoz v jednom z tunelových tubusů a po čelním střetu museli vyprostit zraněného. Poskytli ve spolupráci se záchranáři pomoc ještě třem zraněným. V praxi si ověřili spolupráci s dalšími složkami systému a společnou radiokomunikaci v rámci takticky náročného zásahu," uvedl k cvičení mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Po deváté hodině již bylo cvičení ukončeno a skupina rozhodčích a specialistů všech zúčastněných složek nyní vyhodnotí jeho průběh.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.
24.08.2017 - 08:05
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
Komentáře