Reklama
reklama

FOTOGALERIE: V brněnském tunelu vyprošťovali hasiči zraněného z auta

Po osmé hodině večer se v Královopolském tunelu v Brně srazila dvě auta. Hasiči museli vyprostit zraněného muže. Doprava stála. Takový byl scénář cvičení složek Integrovaného záchranného systému.

Plánované přerušení provozu v tunelu využili hasiči k nácviku činností souvisejících s dopravní nehodou. Zásah v tunelu je totiž velmi specifický a jednotky musí postupovat podle předem stanovených plánů. Vždy je nezbytné ujistit se, že nemůže dojít ke střetu zasahujících vozů s auty pohybujícími se v tunelu. To zvláště v případě, kdy jednotky najíždějí do protisměrného tubusu. K zásahu se totiž využívají tunelové spojky, které propojují oba tubusy.

"Hasiči při cvičení simulovali obousměrný provoz v jednom z tunelových tubusů a po čelním střetu museli vyprostit zraněného. Poskytli ve spolupráci se záchranáři pomoc ještě třem zraněným. V praxi si ověřili spolupráci s dalšími složkami systému a společnou radiokomunikaci v rámci takticky náročného zásahu," uvedl k cvičení mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Po deváté hodině již bylo cvičení ukončeno a skupina rozhodčích a specialistů všech zúčastněných složek nyní vyhodnotí jeho průběh.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komentáře