Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Policisté a hasiči hledali ztraceného muže. Cvičně

Nedaleko Znojma u  obce Suchohrdly se ztratil starší muž. Policie zahájila pátrání a jihomoravští hasiči se do celé akce zapojili. Vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Na místo vyrazilo devět jednotek.

Takový byl začátek cvičení složek integrovaného záchranného systému. Po taktické poradě se jednotky přesunuly ze Znojma na místo pátrání. Pod vedením policie vytvořili hasiči s policisty rojnici a zahájili kolem poledne pátrací akci v lesním porostu. Terénem prostupovalo na sto hasičů a policistů. Pátrání se účastnil také psovod a čtyři příslušníci na koních. Vzhledem k povětrnostním podmínkám nemohla Policie  využít vrtulník. Před druhou hodinou se podařilo muže najít zraněného. Ošetřili ho a transportovali jej z lesa.

K monitorování situace využili hasiči a policisté navigační systém společnosti GINA, se kterou jihomoravští hasiči dlouhodobě spolupracují. V ostré pátrací akci jej využili před pár dny u Židlochovic na Brněnsku. „Systém umožňuje sledovat pohyb rojnice terénem na mapovém podkladu. Je možné sledovat pohyb pátracího psa nebo aut.  Díky technologii jsou jasně označeny již prohledané prostory,“ popsal systém mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

V akci byli profesionální hasiči ze Znojma a dobrovolné jednotky obcí Suchohrdly, Prosiměřice, Slup, Šatov, Mikulovice, Božice, Jevišovice a Běhařovice. Hasiči si při cvičení zopakovali součinnost s PČR a prakticky si osvojili prohledávání neznámého terénu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře