Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Policisté a hasiči hledali ztraceného muže. Cvičně

Nedaleko Znojma u  obce Suchohrdly se ztratil starší muž. Policie zahájila pátrání a jihomoravští hasiči se do celé akce zapojili. Vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Na místo vyrazilo devět jednotek.

Takový byl začátek cvičení složek integrovaného záchranného systému. Po taktické poradě se jednotky přesunuly ze Znojma na místo pátrání. Pod vedením policie vytvořili hasiči s policisty rojnici a zahájili kolem poledne pátrací akci v lesním porostu. Terénem prostupovalo na sto hasičů a policistů. Pátrání se účastnil také psovod a čtyři příslušníci na koních. Vzhledem k povětrnostním podmínkám nemohla Policie  využít vrtulník. Před druhou hodinou se podařilo muže najít zraněného. Ošetřili ho a transportovali jej z lesa.

K monitorování situace využili hasiči a policisté navigační systém společnosti GINA, se kterou jihomoravští hasiči dlouhodobě spolupracují. V ostré pátrací akci jej využili před pár dny u Židlochovic na Brněnsku. „Systém umožňuje sledovat pohyb rojnice terénem na mapovém podkladu. Je možné sledovat pohyb pátracího psa nebo aut.  Díky technologii jsou jasně označeny již prohledané prostory,“ popsal systém mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

V akci byli profesionální hasiči ze Znojma a dobrovolné jednotky obcí Suchohrdly, Prosiměřice, Slup, Šatov, Mikulovice, Božice, Jevišovice a Běhařovice. Hasiči si při cvičení zopakovali součinnost s PČR a prakticky si osvojili prohledávání neznámého terénu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře