Reklama
reklama

Falešné doklady pomohly dvojici devětačtyřicetiletých mužů k zisku šestice aut. Ty putovaly na Ukrajinu

Setkání dvojice mužů, kteří se mohou pochlubit poměrně bohatými zkušenostmi z trestné činnosti, přineslo uprostřed léta zajímavý výsledek. Devětačtyřicetiletý muž nabídl svému stejně starému kumpánovi snadný výdělek. 

Vyrobil pro něj falešné doklady a ty mu posloužily k vypůjčení nového, případně zánovního automobilu. Vůz pak obratem putoval přes Slovensko na Ukrajinu, kde si jej převzal tamní překupník. Tímto způsobem během dvou měsíců oba pachatelé podvedli šest obchodníků. V Olomouci získali nový VW Passat za skoro šest set tisíc korun. O týden později ve Zlíně stejné vozidlo, jehož prodejní cena byla o sto padesát tisíc korun vyšší. V Hodoníně pod záminkou několikadenního vyzkoušení získali od obchodníka Hyundai Santa Fe za více než milión korun. Necelý milión měl hodnotu VW Touareg vypůjčený ve Znojmě. V Brně na konci září odjeli od prodejce s luxusním džípem Range Rover za více než tři milióny korun. Posledním na Ukrajině prodaným vozidlem byla dodávka z brněnské půjčovny za půl miliónu korun. Získaný automobil v polovině případů sami pachatelé převezli přes Slovensko na Ukrajinu. Tam hned za hranicemi vůz předali komplicovi. Ve třech případech si pak na přepravu vozidla najali přes internet řidiče. Ten získal odměnu kolem desíti tisíc korun. Pachatelé způsobili majitelům aut škodu asi za sedm miliónů korun. Sami ale takový profit neměli. Organizátor podvodu inkasoval přibližně třetinu ceny. Jeho komplic vystupující v roli bílého koně dostal jen zlomek ze zisku. Oba pachatelé jsou stíháni vazebně za podvod a padělání a pozměnění veřejné listiny.

Autor: 
admin
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře