Reklama
reklama

Extajemník Znojma je opět obviněn. Zneužil pravomoc tajemníka?

Bývalý tajemník znojemské radnice Vladimír Krejčíř čelí dalšímu trestnímu stíhání. Informaci uvedla Česká televize. Podle policie zneužil svoje pravomoci tajemníka, když ovlivnil zakázku na nákup dvou aut pro Centrum sociálních služeb ve Znojmě. Krejčířovo stíhání potvrdil státní zástupce, který má případ na starosti. Krejčíře letos v lednu soud potrestal ročním vězením za podvod a zpronevěru. Původní obvinění čítalo hned několik skutků, s výjimkou jediného jich ale soud bývalého úředníka zprostil. Krejčíř aktuální obvinění považuje za nesmyslné.

Do hledáčku policie se Vladimír Krejčíř znovu dostal kvůli nákupu dvou aut pro Centrum sociálních služeb ve Znojmě. Podle vyšetřovatelů majitel znojemského autosalonu prodal synovi Vladimíra Krejčíře auto se slevou, aby následně získal městskou zakázku.

 

Zmíněná firma soutěž na začátku roku 2010 skutečně vyhrála. Ředitelce Centra sociálních služeb ale vysoutěžená auta nevyhovovala kvůli malému zavazadlovému prostoru a vybavení. Vítězná firma proto nakonec dodala jiné vozy vhodnější pro rozvoz obědů pro seniory.

 

Podle policie do zakázky zasáhl právě tehdejší tajemník Vladimír Krejčíř. Bližší informace ale nechtějí poskytovat vzhledem k tomu, že kauzu pořád ještě vyšetřují. "Ve věci jmenovaného je vedeno trestní stíhání pro jednání, kvalifikované policejním orgánem dosud jako přečin zneužití pravomoci úřední osoby a zločin sjednání výhody při zadávání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě," potvrdil státní zástupce Antonín Chaloupka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře