Reklama
reklama

Extajemník Znojma je opět obviněn. Zneužil pravomoc tajemníka?

Bývalý tajemník znojemské radnice Vladimír Krejčíř čelí dalšímu trestnímu stíhání. Informaci uvedla Česká televize. Podle policie zneužil svoje pravomoci tajemníka, když ovlivnil zakázku na nákup dvou aut pro Centrum sociálních služeb ve Znojmě. Krejčířovo stíhání potvrdil státní zástupce, který má případ na starosti. Krejčíře letos v lednu soud potrestal ročním vězením za podvod a zpronevěru. Původní obvinění čítalo hned několik skutků, s výjimkou jediného jich ale soud bývalého úředníka zprostil. Krejčíř aktuální obvinění považuje za nesmyslné.

Do hledáčku policie se Vladimír Krejčíř znovu dostal kvůli nákupu dvou aut pro Centrum sociálních služeb ve Znojmě. Podle vyšetřovatelů majitel znojemského autosalonu prodal synovi Vladimíra Krejčíře auto se slevou, aby následně získal městskou zakázku.

 

Zmíněná firma soutěž na začátku roku 2010 skutečně vyhrála. Ředitelce Centra sociálních služeb ale vysoutěžená auta nevyhovovala kvůli malému zavazadlovému prostoru a vybavení. Vítězná firma proto nakonec dodala jiné vozy vhodnější pro rozvoz obědů pro seniory.

 

Podle policie do zakázky zasáhl právě tehdejší tajemník Vladimír Krejčíř. Bližší informace ale nechtějí poskytovat vzhledem k tomu, že kauzu pořád ještě vyšetřují. "Ve věci jmenovaného je vedeno trestní stíhání pro jednání, kvalifikované policejním orgánem dosud jako přečin zneužití pravomoci úřední osoby a zločin sjednání výhody při zadávání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě," potvrdil státní zástupce Antonín Chaloupka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře