Reklama
reklama

Expolicistu Tofla popravili výstřely ze samopalu. Nyní jdou na 19 let za mříže

Krajský soud dnes rozhodl v kauze vrahů expolicisty Michala Tofla. Tomáš Trkan a Radek Sobotka odešli od soudu s devatenáctiletým trestem. Soud je uznal vinnými, že na základě objednávky od podnikatele Petra Bezděkovského zavraždili policistu z jihomoravské hospodářské kriminálky.

Před třemi lety 14. června 2010 se Michal Tofl vracel svým stříbrným Audi domů. Na jeho vůz někdo poblíž domu začal z bezprostřední blízkosti střílet samopalem. Tofl byl s prostřelenou hlavou na místě mrtvý. Auto pak ještě narazilo do sloupu. Podle soudu auto rozstřílel Radek Sobotka. Ten dostal trest nejen za vraždu, ale i za nedovolené ozbrojování. Tomáš Trkan mu dělal řidiče a k činu jej naváděl. Oba odsouzení se před lety seznámili ve vězení v Kuřimi, kde si odpykávali tresty za drobnou kriminalitu. Vraždu Tofla si u nich údajně objednal podnikatel Petr Bezděkovský, který měl s Toflem finanční spory o milionové výnosy z více než půlmiliardového podvodu společnosti Edbusy. Bezděkovský se loni v červnu ve vazbě oběsil.

Soud začal případ vraždy Michala Tofla rozplétat v červnu. Oba obvinění vinu popírali a skutek házeli jeden na druhého. Oba tvrdili, že o připravovaném útoku slyšeli, ale o samotné vraždě Tofla se dozvěděli až zprostředkovaně, ze zpráv nebo od známých. Vraždu prý nikdo neplánoval, útok měl být výstrahou. Těmto výpovědím ale krajský soud na základě výslechu 40 svědků neuvěřil. 

Zavraždění Michala Tofla odstartovalo rozsáhlé vyšetřování, při kterém kriminalisté odhalili i takzvaný Toflův gang, jehož členové jsou podezřelí z dlouhodobého vydírání brněnských podnikatelů. Podle žalobce si policisté ve třiceti případech vymysleli nepodložená obvinění a od podnikatelů chtěli peníze, aby zastavili stíhání Celkem 13 obžalovaných ale vinu popírá. Toflův gang měl v Brně působit dvanáct let - v letech 1998 až 2010.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře