Reklama
reklama

Expolicistu Tofla popravili výstřely ze samopalu. Nyní jdou na 19 let za mříže

Krajský soud dnes rozhodl v kauze vrahů expolicisty Michala Tofla. Tomáš Trkan a Radek Sobotka odešli od soudu s devatenáctiletým trestem. Soud je uznal vinnými, že na základě objednávky od podnikatele Petra Bezděkovského zavraždili policistu z jihomoravské hospodářské kriminálky.

Před třemi lety 14. června 2010 se Michal Tofl vracel svým stříbrným Audi domů. Na jeho vůz někdo poblíž domu začal z bezprostřední blízkosti střílet samopalem. Tofl byl s prostřelenou hlavou na místě mrtvý. Auto pak ještě narazilo do sloupu. Podle soudu auto rozstřílel Radek Sobotka. Ten dostal trest nejen za vraždu, ale i za nedovolené ozbrojování. Tomáš Trkan mu dělal řidiče a k činu jej naváděl. Oba odsouzení se před lety seznámili ve vězení v Kuřimi, kde si odpykávali tresty za drobnou kriminalitu. Vraždu Tofla si u nich údajně objednal podnikatel Petr Bezděkovský, který měl s Toflem finanční spory o milionové výnosy z více než půlmiliardového podvodu společnosti Edbusy. Bezděkovský se loni v červnu ve vazbě oběsil.

Soud začal případ vraždy Michala Tofla rozplétat v červnu. Oba obvinění vinu popírali a skutek házeli jeden na druhého. Oba tvrdili, že o připravovaném útoku slyšeli, ale o samotné vraždě Tofla se dozvěděli až zprostředkovaně, ze zpráv nebo od známých. Vraždu prý nikdo neplánoval, útok měl být výstrahou. Těmto výpovědím ale krajský soud na základě výslechu 40 svědků neuvěřil. 

Zavraždění Michala Tofla odstartovalo rozsáhlé vyšetřování, při kterém kriminalisté odhalili i takzvaný Toflův gang, jehož členové jsou podezřelí z dlouhodobého vydírání brněnských podnikatelů. Podle žalobce si policisté ve třiceti případech vymysleli nepodložená obvinění a od podnikatelů chtěli peníze, aby zastavili stíhání Celkem 13 obžalovaných ale vinu popírá. Toflův gang měl v Brně působit dvanáct let - v letech 1998 až 2010.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře