Reklama
reklama

Dvojice zlodějů se přiznala k 59 loupežím. Brala i instantní kávu a čokoládu

Brněnští policisté chytili osmatřicetiletého recidivistu. Muž přiznal 59 krádeží v rodinných domech nebo firmách na jižní Moravě a Prostějovsku. V krádežích mu pomáhala šestadvacetiletá přítelkyně. Škoda, kterou napáchali, je dva miliony korun.

Do rodinných domů, bytů, kanceláří či prodejen se dvojice vloupávala v některých případech společně, jindy samostatně, a to od ledna letošního roku. Žena většinou hlídala venku a muž se pohyboval v objektu. Brali peníze, elektroniku, oblečení i potraviny a další věci, které lze jakýmkoliv způsobem zpeněžit.

"Například v březnu se muž samostatně násilným způsobem vloupal do bytu v Kohoutovicích, odkud si odnesl starožitný obraz, pamětní minci, dvě televize, notebook a bundu. Majitelům tak způsobil škodu čtyřicet tisíc korun," popsala jeden případ mluvčí policie Andrea Straková.  

O drzosti zloděje svědčí také případ z února, kdy se vloupal do domu v Komárově, odkud odcizil mimo jiné šest kilo instantní kávy, deset kilo instantní čokolády, deset kilo cukru a na odvoz věcí mu posloužilo auto Ford Mondeo, od kterého si jednoduše vzal klíče i doklady. Celková škoda v tomto případě je bezmála tři sta tisíc korun. Obdobných případů, kdy odcizil i auto, bylo více.

Dvojice navštívila také pekárnu v areálu fakultní nemocnice, kde vzala trezor s finanční hotovostí více než padesát tisíc korun a cukrovinky za dalších pět tisíc korun.   Ovšem asi nejzajímavější je činnost zloděje v Mikulově, kde se během jedné noci vloupal do čtyř restaurací, dvaceti sklepů a jednoho obchodu.

Podezřelý muž má také kromě krádeží na svědomí i řízení motorového vozidla pod vlivem drog. Kriminalisté ho obvinili ze sedmi trestných činů, a to krádež, poškození cizí věci, porušování domovní svobody, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky, neoprávněné užívání cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Hrozí mu až osmileté vězení.

Pozadu nezůstává ani jeho pomocnice, která si vyslechla obvinění z krádeže, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a hrozí ji až pět let za mřížemi.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře