Reklama
reklama

Dvojice zlodějů se přiznala k 59 loupežím. Brala i instantní kávu a čokoládu

Brněnští policisté chytili osmatřicetiletého recidivistu. Muž přiznal 59 krádeží v rodinných domech nebo firmách na jižní Moravě a Prostějovsku. V krádežích mu pomáhala šestadvacetiletá přítelkyně. Škoda, kterou napáchali, je dva miliony korun.

Do rodinných domů, bytů, kanceláří či prodejen se dvojice vloupávala v některých případech společně, jindy samostatně, a to od ledna letošního roku. Žena většinou hlídala venku a muž se pohyboval v objektu. Brali peníze, elektroniku, oblečení i potraviny a další věci, které lze jakýmkoliv způsobem zpeněžit.

"Například v březnu se muž samostatně násilným způsobem vloupal do bytu v Kohoutovicích, odkud si odnesl starožitný obraz, pamětní minci, dvě televize, notebook a bundu. Majitelům tak způsobil škodu čtyřicet tisíc korun," popsala jeden případ mluvčí policie Andrea Straková.  

O drzosti zloděje svědčí také případ z února, kdy se vloupal do domu v Komárově, odkud odcizil mimo jiné šest kilo instantní kávy, deset kilo instantní čokolády, deset kilo cukru a na odvoz věcí mu posloužilo auto Ford Mondeo, od kterého si jednoduše vzal klíče i doklady. Celková škoda v tomto případě je bezmála tři sta tisíc korun. Obdobných případů, kdy odcizil i auto, bylo více.

Dvojice navštívila také pekárnu v areálu fakultní nemocnice, kde vzala trezor s finanční hotovostí více než padesát tisíc korun a cukrovinky za dalších pět tisíc korun.   Ovšem asi nejzajímavější je činnost zloděje v Mikulově, kde se během jedné noci vloupal do čtyř restaurací, dvaceti sklepů a jednoho obchodu.

Podezřelý muž má také kromě krádeží na svědomí i řízení motorového vozidla pod vlivem drog. Kriminalisté ho obvinili ze sedmi trestných činů, a to krádež, poškození cizí věci, porušování domovní svobody, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky, neoprávněné užívání cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Hrozí mu až osmileté vězení.

Pozadu nezůstává ani jeho pomocnice, která si vyslechla obvinění z krádeže, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a hrozí ji až pět let za mřížemi.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře