Reklama
reklama

Dvojice z Pohořelic zásobovala od začátku roku tamní drogově závislé

Drogově závislí z Pohořelicka budou asi v následujících týdnech složitěji získávat jak pervitin, tak i marihuanu. 

Kriminalisté z Územního odboru Brno venkov totiž v minulých dnech zadrželi sedmatřicetiletého muže a jeho o třináct let mladší přítelkyni, kteří v Pohořelicích v rodinném domku nejméně od začátku letošního roku vyráběli pervitin. Při domovní prohlídce policisté narazili také na dvě desítky vzrostlých rostlin marihuany. Vedle chemikálií objevili i kompletní varnu. Na ní oba pachatelé obvykle vyráběli drogu ze surovin zakoupených v Polsku. Drogu jednak sami užívali a dále distribuovali drogově závislým z Pohořelicka. Oběma pachatelům, kteří jsou stíháni vazebně, bylo sděleno podezření z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře