Reklama
reklama

Dvojice mužů zásobovala nejméně osm měsíců ivančický drogový trh

Nejméně osm měsíců zásobovala ivančický drogový trh dvojice mužů ve věku dvacet čtyři a třicet let. Oba muži si při výrobě pervitinu vzájemně pomáhali. Stejně tak kooperovali i při distribuci. Měli poměrně rozsáhlou síť dealerů, kteří drogu prodávali koncovým uživatelům.

Podle potřeby a zásoby surovin, které získávali především v polských lékárnách a na Slovensku, vyráběli několikrát týdně. Výjimkou nebyly procesy, kdy získali i sto padesát gramů pervitinu. Do hledáčku kriminalistů se dostali loni v létě. Od té doby měli vyrobit skoro kilogram zakázané látky. Kriminalisté z Územního odboru Brno venkov spolu se zásahovou jednotkou oba muže zadrželi přímo při výrobě pervitinu. Pachatelé se týž den totiž vrátili z Polska, kde nakoupili potřebné suroviny. Při zadržení vyráběli v Ivančicích a Senoradech drogu z osmdesáti balení nakoupených léků. Výsledkem výrobního procesu mělo být až padesát gramů zakázané látky. Vedle Senorad a Ivančic vyráběli drogu i v obytném přívěsu zaparkovaném poblíž mušovských jezer. Na všech místech našli policisté při domovních prohlídkách zařízení a chemikálie na výrobu pervitinu. Oba muži jsou vazebně stíháni z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
Komentáře