Reklama
reklama

Dvojice mužů zásobovala nejméně osm měsíců ivančický drogový trh

Nejméně osm měsíců zásobovala ivančický drogový trh dvojice mužů ve věku dvacet čtyři a třicet let. Oba muži si při výrobě pervitinu vzájemně pomáhali. Stejně tak kooperovali i při distribuci. Měli poměrně rozsáhlou síť dealerů, kteří drogu prodávali koncovým uživatelům.

Podle potřeby a zásoby surovin, které získávali především v polských lékárnách a na Slovensku, vyráběli několikrát týdně. Výjimkou nebyly procesy, kdy získali i sto padesát gramů pervitinu. Do hledáčku kriminalistů se dostali loni v létě. Od té doby měli vyrobit skoro kilogram zakázané látky. Kriminalisté z Územního odboru Brno venkov spolu se zásahovou jednotkou oba muže zadrželi přímo při výrobě pervitinu. Pachatelé se týž den totiž vrátili z Polska, kde nakoupili potřebné suroviny. Při zadržení vyráběli v Ivančicích a Senoradech drogu z osmdesáti balení nakoupených léků. Výsledkem výrobního procesu mělo být až padesát gramů zakázané látky. Vedle Senorad a Ivančic vyráběli drogu i v obytném přívěsu zaparkovaném poblíž mušovských jezer. Na všech místech našli policisté při domovních prohlídkách zařízení a chemikálie na výrobu pervitinu. Oba muži jsou vazebně stíháni z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře