Reklama
reklama

Dva podvodníci se ukrývali před spravedlností, měli být ve vězení

Kriminalistům z 1. oddělení obecné kriminality, kteří se mimo jiné zabývají cíleným pátráním po osobách, se v minulých dnech podařilo zadržet hned dva muže, kteří se vyhýbali nástupu do vězení. Prvním z nich byl padesátiletý muž z Blanenska, na kterého vydala soudkyně krajského soudu v Brně příkaz k dodání do výkonu trestu. Ke skrývání měl pádný důvod - odsouzen byl k trestu odnětí svobody na sedm let do věznice s ostrahou a k peněžitému trestu jeden milion korun za více než dvaadvacetimilionové podvody, kterých se dopouštěl nejen v České republice, ale i v zahraničí. Kriminalisté jej zadrželi na brněnském hlavním nádraží, když do jihomoravské metropole přicestoval vlakem

Druhým zadrženým byl pětatřicetiletý muž s trvalým pobytem v Brně, který se od letošního jara ukrýval mimo jiné v lesích a vyhýbal se nástupu svého šestiletého trestu, rovněž za podvody. Policisté stopu po muži sledovali několik týdnů, než jej dopadli. Nalézt místo, kde se muž ukrýval, byl přitom skutečný oříšek. Kriminalisté se nejprve museli vyznat ve vztahovém propletenci, muž totiž vedl již několik let vztah se dvěma ženami současně, přičemž s jednou z nich dokonce vychovával dítě. Svým ukrýváním před spravedlností zřejmě muž chtěl zhodnotit svoje zkušenosti s vedením dvojího života. Hledaný byl navíc držitelem několika střelných zbraní, včetně dlouhých zbraní a samopalu. Místo k jeho zadržení policisté proto vybrali takticky tak, aby minimalizovali možná rizika pro nezúčastněné osoby. Nakonec byl zadržen v minulých dnech zcela překvapený při odpolední schůzce s jednou ze svých přítelkyň v lese nedaleko obce Ochoz u Brna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře